G7 podcast: A több mint 500 milliárdos vagyon, ami a magyar gazdaglista elejét is megváltoztathatja
Jelenleg nehéz megítélni, hogy a koronavírus-járvány és az annak nyomán kibontakozó gazdasági visszaesés kinek hogyan tépázza meg a vagyonát, de így is számíthatunk rá, hogy a 2021-es magyar gazdaglista első három helyezettje között új szereplőként meg fog jelenni Rahimkulov Ruszlan és Timur – mondta Jandó Zoltán, a G7 újságírója az e heti G7 podcastban.
A beszélgetést a fenti lejátszás gombra kattintva is meg lehet hallgatni, de jobb feliratkozni ránk valamelyik okostelefonos podcast appban, és a Spotify-on is be lehet követni minket.
Ruszlan és Timur édesapja, Megdet Rahimkulov a 2000-es évek közepén Csányi Sándort és Demján Sándort megelőzve az egyik ilyen rangsor elején volt. Arra a listára azonban nem állampolgárság, hanem lakhely alapján lehetett bekerülni, így az orosz állampolgár Rahimkulov hazaköltözése után lekerült róla. Üzleti érdekeltségei azonban megmaradtak, csak annyi változott, hogy ma már fiai, a – magyar állampolgársággal rendelkező – 43 éves Timur és 41 éves Ruszlan kezelik ezt a több mint 500 milliárd forintos vagyont, ami 2019 végén meghaladta Mészáros Lőrinc és Csányi Sándor együttes vagyonát a G7 becslése alapján.
Ehhez képest a listákon nem voltak rajta, és az elmúlt években mindössze a fiatalabb testvér, Ruszlan hotelpiaci terjeszkedéséről jelent meg néhány cikk. Jandó Zoltán és Fabók Bálint, a G7 újságírói cikksorozatban írtak arról, hogy az egyik testvérhez, Ruszlan Rahimkulovhoz számos ponton kötődik nyolc előadó-művészeti szervezet, amelyek éveken keresztül milliárdos nagyságrendben jutottak közpénzhez egy állami támogatási rendszernek, a kultúr-taónak köszönhetően.
A cikksorozat másik része pedig ennek a hatalmas vagyonnak a kialakulásáról, a Rahimkulov család magyar gazdaságban betöltött szerepéről, az érdekeltségeikbe tartozó cégekről szól. Az e heti adásban az összes témát érintettük, hogy az se maradjon le, aki nem olvasta a cikksorozat egyes részeit, vagy egészét.
Kövesd a G7 podcastot Spotify-on, Itunes-on, Overcaston vagy bármelyik podcast-appon! (De csak miután lájkoltál minket Facebookon, és feliratkoztál a hírlevelünkre.) Korábbi vendégeink:
Az ingatlanszektor és a művészet kapcsolata hosszabb múltra tekint vissza, és egyre fontosabbá válik, hogy az értékteremtést láthatóvá is tegyük – mondta Major Krisztina, az iO Partners irodatranzakciós igazgatója.
A környező országokhoz képest behoztuk a lemaradást a digitális fizetések terén, de van még hova fejlődni - mondja Szász Ferenc, a Mastercard üzletfejlesztési igazgatója.
Románia a lista másik vége felé is képviselteti magát, ami az ország fejlődésének belső egyenlőtlenségeit mutatja. A magyar régiók közül több is egész jól áll.
Szerbia felől folyamatosan ömlik Magyarországra az – esetenként átcímkézett - orosz gáz, amin tízmilliárdokat lehet keresni. Az egyik nagy nyertes az állami MVM lehet.