A legtöbb fejlett ország adósságállománya magas, Amerikáé gyorsan is nő, így egyre inkább az a kérdés, hogy mikor szakad ránk egy pénzügyi válság.
Sikerült lehozni egy kilátásrontással az idei első kört, de a belső és külső kihívások miatt egyáltalán nem lehetünk nyugodtak az őszi felülvizsgálatok előtt.
Megingott az Egyesült Államok kivételességébe vetett hit, de az ország pénzügyi rendszerének és a dollárnak egyelőre még nincs igazi alternatívája.
A legtöbben örülnek, ha tőzsdei vállalatuk gyorsabban nő versenytársainál, az értékalapú befektetők viszont a hosszú távú, stabil bővülést keresik.
Az euró lehet a geopolitikai csata legnagyobb nyertese, de Európának gyorsan kell cselekednie, ha ki akarja használni ezt a történelmi lehetőséget.
A lengyel és a cseh gazdaság sokkal dinamikusabban kezdte az évet, mint a román és a magyar, és valószínűleg a folytatás is hasonlóan alakul.
A régió országai lazább pénzpolitika felé indulnak, a hazai kamatvágáshoz kisebb inflációra és az országkockázat csökkentésére is szükség lenne.
Bár Kína sikeresen fordította át a technológiai fejlődést gazdasági eredményekké, számos kihívással néz szembe, amelyek akadályozhatják a további fejlődését.
A bődületes államadósság egyre nagyobb súlyként nehezedik Amerikára, és ha nem kezelik, a mélybe taszíthatja a világ legnagyobb gazdaságát.
Tervek már 15 éve is készültek, de a belátható jövőben csak cseppfolyósított formában jön kontinensünkre Katarból a földgáz.