Kapcsolódó tagek:
Az elmúlt évek egyik legnépszerűbb filozófusa, Byung-Chul Han szerint a munka megváltozása összefüggésben van a mentális betegségek terjedésével. K. Horváth Zsolt a G7 Podcast vendége.
Kapitány Istvánnal, a Shell globális alelnökével beszélgettünk karrierről, a magyar hírek követéséről és az elektromos autózásról.
Csehország, Lengyelország és Magyarország politikai törésvonalai sok szempontból nagyon hasonlóan alakultak a rendszerváltás óta, de a különbségek talán még érdekesebbek. Lindner Attila a G7 Podcast vendége.
"Rosszul érezném magam, ha meg akarnám mondani az alkotóknak, hogy mit kell gondolni vagy mondani az országról" - Mécs Mónika producerrel beszélgettünk.
A McKinsey tanulmánya szerint a 2015 és 2019 közötti növekedési tempóval a magyar egy főre eső GDP 2030-ra utolérhetné az eurózóna jelenlegi szintjét. A G7 Podcast vendége Havas András.
A koronavírus járvány kétségtelen legnagyobb nyertese a technológiai szektor. Legalábbis azok az ismert tech-cégek, amelyeknek részvényeivel tőzsdén kereskednek. Nem olyan egyértelmű azonban a helyzet, ha összességében a technológiai cégek, különösen a startupok helyzetét vizsgáljuk.
2020 csupán egy rosszul összevágott előzetese volt a közeljövőnknek. Egy olyan trailer, ami után rosszul alszik az ember, de nem pontosan tudja, mire is számítson. A tehetetlenséggel vegyes depresszió és beletörődés azonban nem megoldás. Itt van újra az Ezután, Litkai Gergely podcastsorozata a G7-en.
[audio mp3="https://g7.p3k.hu/uploads/2020/12/boer_otp_ak_szerk.mp3"][/audio]
Az előrejelzések alapján úgy látszik, hogy a második negyedévre a fejlett piaci országok lakosságának hatvan százalékát be lehet oltani, ami a nyájimmunitást biztosítja. A feltörekvőknél a harmadik negyedév végére érhető el ez a szint, amit elősegít az, hogy a fejletteknél a második félévben már túlkapacitás keletkezik vakcinából. A feltörekvő országokban a lakosság részéről nagyobbnak látszik a hajlandóság az oltás beadatására, mint a fejlett országokban, ami viszont egy olyan kockázat, amit figyelembe kell venni - mondta Boér Levente, az OTP Alapkezelő befektetési igazgatója és portfóliómenedzsere a G7 podcast mai adásában.
Minden politikai oldal felkérte tanácsadónak, különböző időpontokban. Alapelve volt, hogy kizárólag a saját véleményére szerződik, fenntartja a kritika jogát. Ez persze nem tetszett mindenkinek. Kolosi Tamás portrébeszélgetés a G7-en.
Nagyon sok pénz került a zöld forradalomba, a költségek is estek az elmúlt 10 évben, így ma már simán jó üzlet zöldnek lenni.