Hírlevél feliratkozás
Szentkirályi Balázs
2018. június 9. 07:29 Podcast

Felgyorsultak a karrierutak, hatalmas lehetőségeink vannak

Nem riasztja el a fiatalokat, hogy egy globális tanácsadónál az átlagosnál sokkal többet kell dolgozni, viszont fontosabb nekik a vállalat társadalmi hatása, mint a korábbi generációknak volt – utóbbi a legnagyobb különbség az y és a korábbi generációk között, mondja a Boston Consulting Group (BCG) régiós vezetője.

Juhász László szerint a nagyvállalatok legnagyobb problémája ma a méretükből fakadó lassúságuk, miközben a környezetük azt követeli, hogy minden korábbinál gyorsabbak legyenek, különösen a fejlesztésekben.

A változó környezet hatalmas lehetőség a fiataloknak, akik viszonylag gyorsan és rugalmasan képesek értelmes munkát végezni – már nem kell 25 évet lehúzni valahol, mert a karrierutak nagyon felgyorsultak. Ennek persze vannak árnyoldalai is. Rákérdeztem például arra, hogy a BCG és a hozzá hasonló globális tanácsadók vajon nem csupán halálra terhelhető és a nemzetközi hálózatba a nyugatinál jóval olcsóbban beterelhető jól képzett munkaerőként tekintenek az itteni fiatalokra?

A G7 Beszélgetésekben szó van arról is, hogy az utóbbi évek legfontosabb vállalati szervezeti, munkaszervezési modellje a kis tech startupoktól érkezett a nagyvállalatokhoz, nem pedig fordítva. Ez egyrészt jó, mert az új szemlélet a merevebb iparvállalati hierarchiákban is egyfajta demokratizálódást hozhat, ami igencsak jót tehet az ott dolgozó munkások közérzetének. Másrészt meg nagyon is érdekes, mert mindig azt gondoltuk, hogy a nagyok tanítják a kicsiket, mégis úgy fest, hogy ez az utóbbi időben épp fordítva történik.

Nem nagyon látok olyan vállalatot, ahol ne tudná azt a menedzsment, hogy az a fajta hierarchikus működési mód, ami jellemző volt a hagyományos szervezetekre, már nem tartható fenn.

Podcast a G7-en!

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Juhász László Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

Holtzer Péter
2024. június 29. 05:39 Podcast

Több kevésbé neves iskola kéne, ahonnan jönnek a diákok – így látják az egyetemen a saját utánpótlásukat

Hafiek Andrea, a Semmelweis Egyetem Oktatásigazgatási Hivatalának vezetője és Benyó Zoltán, az egyetem Doktori Tanácsának elnöke volt a G7 oktatási témájú podcastsorozata, a 28. óra vendége.

Holtzer Péter
2024. június 8. 05:43 Podcast

„Mindenkinek ebből kéne tanulnia” – így segíthet itthon is a világ egyik legnagyobb tanulási platformja

Egyetemi vizsgára készülve, elitgimnáziumban, de tanodákban is tanulnak már itthon az amerikai nonprofit platform oktatási anyagaiból. A 28. óra adásának vendége Lovas Eszter, a Khan Academy hazai képviselője volt.

László Pál
2024. május 28. 09:45 Podcast, Támogatói tartalom

A generatív MI olyan, mint az úthenger – dönteni kell, hogy elé állunk vagy felülünk rá

Minden cégnek jobb, ha inkább felül, és megpróbálja irányítani ezt a dolgot.

Fontos

Bucsky Péter
2024. július 25. 18:19 Élet, Pénz

Tele van kérdőjelekkel az álomszerű utasszám-növekedés, amit a MÁV kommunikál

Egyelőre nem látszik, hogy az ország- és vármegyebérletek bevezetése óta érdemben nőtt volna a közösségi közlekedést választók száma.

Jandó Zoltán
2024. július 24. 05:46 Adat

Csak egy rekordot hagyott érintetlenül Magyarország eddigi legdurvább hőhulláma

Végül 15 napig volt érvényben hőségriasztás, de hétfőre is meg lehetett volna hosszabbítani. Az abszolút melegrekord nem dőlt meg, de sok más csúcs igen.

Torontáli Zoltán
2024. július 23. 15:58 Adat, Vállalat

A számok nem indokolják, hogy vendégmunkásokkal dolgoztató beruházót támogasson a kormány Nógrádban

Ha viszont a cég korábbi nyilatkozataival összhangban helyieket vesznek fel, akkor megtérülhet az állami ösztönzés, hiszen majdnem 10 ezren keresnek munkát a megyében.