G7 podcast: Minden, amit a pénzlétráztatásról tudni szeretnél
Rendkívüli G7 podcast, amiben Fabók Bálinttal és Jandó Zoltánnal, a G7 újságíróival beszélem át a ma megjelent tényfeltáró cikkük hátterét. Mit csinált a borsodi zsákfalvakat a nemzetközi luxusélettel összekötő adócsaló bűnszervezet, hogyan működött, és mi hogyan bukkantunk a nyomára?
Kövesd a G7 Beszélgetéseket Itunes-on, Overcaston vagy bármelyik podcast-appon! (De csak miután lájkoltál minket Facebookon és feliratkoztál a hírlevelünkre.) A korábbi adásaink itt vannak.
Támogasd a munkánkat!
A G7-et ingyen lehet olvasni, de nem ingyen készül. Ha tetszett, amit olvastál és
hasznosnak gondolod a munkánkat, akkor támogass minket, úgy, mintha előfizetnél.
Ezzel növeled a működésünk biztonságát, és hozzájárulsz ahhoz, hogy olyan minőségben
írhassuk az újságot továbbra is, ahogy eddig.
Magánszemélyként és cégként is küldhetsz nekünk pénzt egy egyszerű bankkártyás
fizetéssel vagy havi rendszerességgel. Köszönjük, hogy mellénk állsz.
Az elmúlt évek egyik legnépszerűbb filozófusa, Byung-Chul Han szerint a munka megváltozása összefüggésben van a mentális betegségek terjedésével. K. Horváth Zsolt a G7 Podcast vendége.
Csehország, Lengyelország és Magyarország politikai törésvonalai sok szempontból nagyon hasonlóan alakultak a rendszerváltás óta, de a különbségek talán még érdekesebbek. Lindner Attila a G7 Podcast vendége.
Rendszerszintű visszaélések ritkán válnak annyira egyértelművé, mint a kulturális tao-támogatások esetén. Hogyan uraltak le visszás cégek egy egész szektort?
Ha a számokat nézzük, az ellátórendszer korlátai nem látszanak, a szűk keresztmetszet egyelőre az, hogy nincs elég oltás, és sokan nem is akarják felvenni.
A jövedelem természetesen befolyásolja a boldogságérzetet, de összességében inkább az számít, hogy milyen az ember társadalmi státusza, és ez is szétszakadóban van.