Hírlevél feliratkozás
Kasnyik Márton
2018. december 8. 07:49 Podcast

Középiskolásokkal kísérleteznének magyar közgazdászok

Horn Dániel és Kiss Hubert János a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaságtudományi Intézetének (KTI) munkatársai, és egy neves tudományos folyóiratban az idén megjelent tanulmányukban azt vizsgálják, hogyan hatnak az iskolai eredményességre különböző egyéni készségek és választások (közgazdászul mondva preferenciák). Ők ma a G7 podcast vendégei, a beszélgetést a fenti lejátszás gombra kattintva lehet meghallgatni.

Horn és Kiss ebben az egyetemisták körében végzett kutatásban – amit a közeljövőben középiskolásokkal szeretnének folytatni – a közgazdaságtannak egy Magyarországon még nem annyira bejáratott ágát, a kísérleti közgazdaságtant vetették be módszerként, és a versengéssel, a türelemmel, a kockázattal és a társas viszonyokkal kapcsolatos egyéni preferenciákat vetették össze a zárthelyi dolgozatokon elért eredményekkel.

Kiderült többek között, hogy erős, összetartó közösségben tényleg jobb tanulni, a türelem fontos és tanulható, a lányok pedig valamiért kevésbé versengőek a fiúknál, legalábbis a nyugati társadalmakban. De a gyakorlatban is használható szakpolitika építéséhez még többet kellene kutatni, mert nem tudunk eleget ezeknek a tényezőknek az összjátékáról.

Néhány hivatkozás, ami segíthet követni a beszélgetést:

Kövesd a G7 Beszélgetéseket Itunes-on, Overcaston vagy bármelyik podcast-appon! (De csak miután lájkoltál minket Facebookon és feliratkoztál a hírlevelünkre.) A korábbi adásaink itt vannak.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Horn Dániel kísérleti közgazdaságtan Kiss Hubert János versengés Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

Holtzer Péter
2024. június 29. 05:39 Podcast

Több kevésbé neves iskola kéne, ahonnan jönnek a diákok – így látják az egyetemen a saját utánpótlásukat

Hafiek Andrea, a Semmelweis Egyetem Oktatásigazgatási Hivatalának vezetője és Benyó Zoltán, az egyetem Doktori Tanácsának elnöke volt a G7 oktatási témájú podcastsorozata, a 28. óra vendége.

Holtzer Péter
2024. június 8. 05:43 Podcast

„Mindenkinek ebből kéne tanulnia” – így segíthet itthon is a világ egyik legnagyobb tanulási platformja

Egyetemi vizsgára készülve, elitgimnáziumban, de tanodákban is tanulnak már itthon az amerikai nonprofit platform oktatási anyagaiból. A 28. óra adásának vendége Lovas Eszter, a Khan Academy hazai képviselője volt.

László Pál
2024. május 28. 09:45 Podcast, Támogatói tartalom

A generatív MI olyan, mint az úthenger – dönteni kell, hogy elé állunk vagy felülünk rá

Minden cégnek jobb, ha inkább felül, és megpróbálja irányítani ezt a dolgot.

Fontos

Bucsky Péter
2024. július 25. 18:19 Élet, Pénz

Tele van kérdőjelekkel az álomszerű utasszám-növekedés, amit a MÁV kommunikál

Egyelőre nem látszik, hogy az ország- és vármegyebérletek bevezetése óta érdemben nőtt volna a közösségi közlekedést választók száma.

Jandó Zoltán
2024. július 24. 05:46 Adat

Csak egy rekordot hagyott érintetlenül Magyarország eddigi legdurvább hőhulláma

Végül 15 napig volt érvényben hőségriasztás, de hétfőre is meg lehetett volna hosszabbítani. Az abszolút melegrekord nem dőlt meg, de sok más csúcs igen.

Torontáli Zoltán
2024. július 23. 15:58 Adat, Vállalat

A számok nem indokolják, hogy vendégmunkásokkal dolgoztató beruházót támogasson a kormány Nógrádban

Ha viszont a cég korábbi nyilatkozataival összhangban helyieket vesznek fel, akkor megtérülhet az állami ösztönzés, hiszen majdnem 10 ezren keresnek munkát a megyében.