Hírlevél feliratkozás
Szentkirályi Balázs
2020. április 20. 13:33 Podcast, Támogatói tartalom

Már soha nem fogunk úgy dolgozni, mint korábban?

A 20. század legmélyére kell leássunk, hogy a mindennapi életünket olyan alapvetően felforgató eseményt találjunk, mint ez a mostani járvány. A Harvard Business School saját professzorait kérdezte körbe az üzleti életben várható változásokról. (Fontosabb gondolataikat a G7-en is összefoglaltuk.) A kutatók és üzleti tanácsadók legfontosabb üzenete, hogy a járvány után egyáltalán nem úgy fogunk dolgozni, mint előtte.

A Harvard vezetés és menedzsment professzora, Amy Edmondson szerint a tömeges távmunka akkora változás, amire legutóbb a második világháborúban és utána volt példa, amikor nők tömegei kezdtek dolgozni.

 

 

Tényleg hasonlóan átfogó változások jöhetnek most is? Az utóbbi hetekben sok vállalatvezetővel beszélgettem arról, hogy szerintük miben változik az életünk és a munkánk, hogy mi marad velünk hosszabb távon is a mostani egészen kivételes helyzetből.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA járvány után egyáltalán nem úgy fogunk dolgozni, mint eddigKözhely, de igaz, hogy a koronavírus-járvány sok szempontból új korszakot hozhat. Átalakulhat a cégek működése, a munka menete, de még az irodaház is.

Hatékonyabbak leszünk? Össze tudjuk egyeztetni az otthoni munkát a családdal és a gyerekneveléssel (tanítással)? A kisgyerekes nők, a fogyatékkal élők a jövőben nagyobb eséllyel helyezkedhetnek el részmunkaidőben, otthonról dolgozva, mint március előtt? A fenti podcastot a Hold Alapkezelő, az Alteo, a Telekom és a Supercharge vezetőinek válaszaiból tettem össze. 

Cikkünk (podcastunk) megjelenését az Alteo és a Supercharge támogatta. 

Kövesd a G7 Beszélgetéseket Spotify-onItunes-on, Overcaston vagy bármelyik podcast-appon! (De csak miután lájkoltál minket Facebookon, és feliratkoztál a hírlevelünkre.) Korábbi vendégeink:

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Támogatói tartalom Alteo Hold Alapkezelő Magyar Telekom supercharge távmunka Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

Holtzer Péter
2024. június 29. 05:39 Podcast

Több kevésbé neves iskola kéne, ahonnan jönnek a diákok – így látják az egyetemen a saját utánpótlásukat

Hafiek Andrea, a Semmelweis Egyetem Oktatásigazgatási Hivatalának vezetője és Benyó Zoltán, az egyetem Doktori Tanácsának elnöke volt a G7 oktatási témájú podcastsorozata, a 28. óra vendége.

Holtzer Péter
2024. június 8. 05:43 Podcast

„Mindenkinek ebből kéne tanulnia” – így segíthet itthon is a világ egyik legnagyobb tanulási platformja

Egyetemi vizsgára készülve, elitgimnáziumban, de tanodákban is tanulnak már itthon az amerikai nonprofit platform oktatási anyagaiból. A 28. óra adásának vendége Lovas Eszter, a Khan Academy hazai képviselője volt.

László Pál
2024. május 28. 09:45 Podcast, Támogatói tartalom

A generatív MI olyan, mint az úthenger – dönteni kell, hogy elé állunk vagy felülünk rá

Minden cégnek jobb, ha inkább felül, és megpróbálja irányítani ezt a dolgot.

Fontos

Bucsky Péter
2024. július 25. 18:19 Élet, Pénz

Tele van kérdőjelekkel az álomszerű utasszám-növekedés, amit a MÁV kommunikál

Egyelőre nem látszik, hogy az ország- és vármegyebérletek bevezetése óta érdemben nőtt volna a közösségi közlekedést választók száma.

Jandó Zoltán
2024. július 24. 05:46 Adat

Csak egy rekordot hagyott érintetlenül Magyarország eddigi legdurvább hőhulláma

Végül 15 napig volt érvényben hőségriasztás, de hétfőre is meg lehetett volna hosszabbítani. Az abszolút melegrekord nem dőlt meg, de sok más csúcs igen.

Torontáli Zoltán
2024. július 23. 15:58 Adat, Vállalat

A számok nem indokolják, hogy vendégmunkásokkal dolgoztató beruházót támogasson a kormány Nógrádban

Ha viszont a cég korábbi nyilatkozataival összhangban helyieket vesznek fel, akkor megtérülhet az állami ösztönzés, hiszen majdnem 10 ezren keresnek munkát a megyében.