Hírlevél feliratkozás
Szentkirályi Balázs
2020. április 20. 13:33 Podcast, Támogatói tartalom

Már soha nem fogunk úgy dolgozni, mint korábban?

A 20. század legmélyére kell leássunk, hogy a mindennapi életünket olyan alapvetően felforgató eseményt találjunk, mint ez a mostani járvány. A Harvard Business School saját professzorait kérdezte körbe az üzleti életben várható változásokról. (Fontosabb gondolataikat a G7-en is összefoglaltuk.) A kutatók és üzleti tanácsadók legfontosabb üzenete, hogy a járvány után egyáltalán nem úgy fogunk dolgozni, mint előtte.

A Harvard vezetés és menedzsment professzora, Amy Edmondson szerint a tömeges távmunka akkora változás, amire legutóbb a második világháborúban és utána volt példa, amikor nők tömegei kezdtek dolgozni.

 

 

Tényleg hasonlóan átfogó változások jöhetnek most is? Az utóbbi hetekben sok vállalatvezetővel beszélgettem arról, hogy szerintük miben változik az életünk és a munkánk, hogy mi marad velünk hosszabb távon is a mostani egészen kivételes helyzetből.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA járvány után egyáltalán nem úgy fogunk dolgozni, mint eddigKözhely, de igaz, hogy a koronavírus-járvány sok szempontból új korszakot hozhat. Átalakulhat a cégek működése, a munka menete, de még az irodaház is.

Hatékonyabbak leszünk? Össze tudjuk egyeztetni az otthoni munkát a családdal és a gyerekneveléssel (tanítással)? A kisgyerekes nők, a fogyatékkal élők a jövőben nagyobb eséllyel helyezkedhetnek el részmunkaidőben, otthonról dolgozva, mint március előtt? A fenti podcastot a Hold Alapkezelő, az Alteo, a Telekom és a Supercharge vezetőinek válaszaiból tettem össze. 

Cikkünk (podcastunk) megjelenését az Alteo és a Supercharge támogatta. 

Kövesd a G7 Beszélgetéseket Spotify-onItunes-on, Overcaston vagy bármelyik podcast-appon! (De csak miután lájkoltál minket Facebookon, és feliratkoztál a hírlevelünkre.) Korábbi vendégeink:

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Támogatói tartalom Alteo Hold Alapkezelő Magyar Telekom supercharge távmunka Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

Bucsky Péter
2025. március 29. 06:06 Podcast

Lemarad a gazdaság a népesség növekedése mögött, ha nem csökken Afrika kizsákmányolása

A nehézségekben a rossz kormányzási gyakorlatoknál is nagyobb szerepe lehet az adóelkerülésnek és az egyoldalú kereskedelmi kapcsolatoknak.

Stubnya Bence
2025. február 1. 06:08 Podcast

Mosolygósnak mondják a filippínó vendégmunkásokat, de sokuk lesz depressziós Magyarországon

Többszörösen kiszolgáltatott, sérülékeny csoport az itthon dolgozó EU-n kívüli vendégmunkásoké, a magyarok pedig saját kiszolgáltatottságuk miatt bizalmatlanok velük szemben. G7 Podcast!

Holtzer Péter
2025. január 25. 06:01 Podcast

Amikor jön a gyerek és beléd rúg, akkor nem az az első gondolatod, hogy ez a gyerek bajban van

A pedagógusok, nevelők nincsenek felkészülve a viselkedészavaros gyerekek kezelésére, ebben igyekszik segíteni a NoBadKid – Pressley Ridge Alapítvány.

Fontos

Stubnya Bence
2025. március 31. 06:01 Élet, Pénz

Meglepő városokban kell keresni a leggyorsabban dráguló lakótelepi lakásokat

Az abszolút listán Pest és Debrecen kiszorította Győrt és Sopront, de a leggyorsabb áremelkedés Komlón, Várpalotán, Miskolcon és Szegeden ment végbe.

Vámosi Ágoston
2025. március 30. 06:07 Élet

Feles reggelire, cigi helyett Xanax, ebben a közegben indul kirakatháború a drogok ellen

Nem várható kedvező változás a kábítószer-ellenes felbuzdulástól, az egymilliárdos kocsmaprogramnak pedig nagyon rossz az üzenete szakemberek szerint.

Hajdu Miklós
2025. március 29. 15:04 Világ

Európában a klímavédelem nyírta ki az olcsó kisautókat, Amerikában Trump vámjai fogják

Az áremelkedés miatt jellemzően az olcsóbb és kisebb típusok tűnhetnek el az amerikai autópiacról. Ilyeneket már Európában is egyre nehezebb találni.