A 20. század legmélyére kell leássunk, hogy a mindennapi életünket olyan alapvetően felforgató eseményt találjunk, mint ez a mostani járvány. A Harvard Business School saját professzorait kérdezte körbe az üzleti életben várható változásokról. (Fontosabb gondolataikat a G7-en is összefoglaltuk.) A kutatók és üzleti tanácsadók legfontosabb üzenete, hogy a járvány után egyáltalán nem úgy fogunk dolgozni, mint előtte.
A Harvard vezetés és menedzsment professzora, Amy Edmondson szerint a tömeges távmunka akkora változás, amire legutóbb a második világháborúban és utána volt példa, amikor nők tömegei kezdtek dolgozni.
Tényleg hasonlóan átfogó változások jöhetnek most is? Az utóbbi hetekben sok vállalatvezetővel beszélgettem arról, hogy szerintük miben változik az életünk és a munkánk, hogy mi marad velünk hosszabb távon is a mostani egészen kivételes helyzetből.
Hatékonyabbak leszünk? Össze tudjuk egyeztetni az otthoni munkát a családdal és a gyerekneveléssel (tanítással)? A kisgyerekes nők, a fogyatékkal élők a jövőben nagyobb eséllyel helyezkedhetnek el részmunkaidőben, otthonról dolgozva, mint március előtt? A fenti podcastot a Hold Alapkezelő, az Alteo, a Telekom és a Supercharge vezetőinek válaszaiból tettem össze.
Cikkünk (podcastunk) megjelenését az Alteo és a Supercharge támogatta.
Kövesd a G7 Beszélgetéseket Spotify-on, Itunes-on, Overcaston vagy bármelyik podcast-appon! (De csak miután lájkoltál minket Facebookon, és feliratkoztál a hírlevelünkre.) Korábbi vendégeink:
200 milliárd forint kedvezményes kölcsönt nyújt hazánk Észak-Macedóniának. A térség szakértőjével készített podcastunkból kiderül, hogy mire fordíthatják ezt az összeget.