Hírlevél feliratkozás
László Pál
2022. december 19. 18:32 Podcast, Támogatói tartalom

Fizetni szinte senki sem szeret, de sokan dolgoznak azon, hogy a lehető legkevésbé fájjon

Kezd áttörni a bizalmi gát a fogyasztóknál, és egyre többen fizetnek előre az online rendelésekért, vagy mentik el kártyájukat a szolgáltatóknál. Most már minden online leadott rendelés kétharmada valahogy kártyához köthető, ami lehet a futárnál való fizetés, vagy az előrefizetés, amit régebben még kerültek az emberek.

Mondovics Péter, a Mastercard digitális megoldásokért felelős marketingmenedzsere volt a G7 podcast vendége.

A beszélgetést ide kattintva vagy bármely podcastlejátszóban lehet meghallgatni:

Idén már sorban a harmadik fizetési élmény riportot adta ki a Mastercard, amelyben a fizetési szokások változására is rákérdeztek. Ebből kiderült, hogy egyre kényelmesebbek vagyunk, tavaly a magyarok 57 százaléka rendelt az ágyából, idén ez 58,4 százalékra nőtt. Csökkent a tévézés közbeni vagy a munkahelyről való rendelés, míg a buszon, vonaton, villamoson stabilan 20 százalék körüli arányban rendelnek online terméket vagy szolgáltatást. A wc-ről viszont kevesebbet rendelünk, mint tavaly.

Az emberek általában nem szeretnek fizetni, de ha kell, a legjobb ügyfélélményt keresik, és ha megtalálták, ehhez mérnek minden mást. Így a kereskedőknek jelenleg az Apple vagy Google Pay adta élménnyel kell versenyezniük – és a mentett kártyás szolgáltatással ezt, a gyakorlatilag egy gombnyomásos fizetési élményt kapják meg a fogyasztók.

A riporthoz megnézték azt is, hogyan használja a rendkívül sokszínű csoportot jelentő kiskereskedői réteg az online platformot. Kiderült, hogy a felmért 24 ezer vállalkozás csaknem mind egyszemélyes, és a vezetőjük legtöbbször nem is gondol magára e-kereskedőként, ide számít egy virágkötő házhoz szállítással, egy jógaedző vagy egy kávézó, ahol van előre rendelés. A kereskedők 70 százaléka csak promócióra használja a webes felületet, és mindössze 13 százalékuknál volt lehetőség kártyás fizetésre.

Sokszor jön elő köztük félelemként, hogy drága a kártyaelfogadás. „Amikor 3-5 százalékos jutalékokról beszélnek a partnerek, akkor megkérdezzük, hogy az utóbbi három évben hányszor kértek fizetési szolgáltatótól ajánlatot? Verseny van a piacon” – mondta Mondovics Péter. Jelenleg a vállalkozás nagyságától és iparágtól függően 0,5-2 százalék között van a kártyaelfogadás díja, amihez már drága terminált sem kell igényelni, mint régebben, mert egy okostelefonnal megoldható a fizetés.

A podcast elkészítését a Mastercard Magyarország támogatta.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Támogatói tartalom fizetés kártyás fizetés Mastercard támogatói tartalom Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

Holtzer Péter
2025. április 19. 06:50 Podcast

Egyszerre aggasztó és biztató a klímahelyzet – mi az oktatás szerepe?

Ha majd a fenntarthatóság tantárgyból tett érettségi is beszámítható lesz a felsőoktatási felvételibe, szélesebb körben fogják oktatni.

Bucsky Péter
2025. március 29. 06:06 Podcast

Lemarad a gazdaság a népesség növekedése mögött, ha nem csökken Afrika kizsákmányolása

A nehézségekben a rossz kormányzási gyakorlatoknál is nagyobb szerepe lehet az adóelkerülésnek és az egyoldalú kereskedelmi kapcsolatoknak.

Stubnya Bence
2025. február 1. 06:08 Podcast

Mosolygósnak mondják a filippínó vendégmunkásokat, de sokuk lesz depressziós Magyarországon

Többszörösen kiszolgáltatott, sérülékeny csoport az itthon dolgozó EU-n kívüli vendégmunkásoké, a magyarok pedig saját kiszolgáltatottságuk miatt bizalmatlanok velük szemben. G7 Podcast!

Fontos

Vámosi Ágoston
2025. április 25. 15:24 Világ

A magyar kormány kivár, a lengyelek tovább fegyverkeznek az uniós pénzügyi engedéllyel

Már eddig is ők költötték a legtöbbet a hadseregre a NATO-tagállamok közül gazdaságarányosan, de ezt kevésnek látják az orosz fenyegetés árnyékában.

Elek Péter
2025. április 25. 13:12 Világ

Lehet logika Trump viselkedésében, de megéri?

Meglepő, túlzott és közgazdaságilag nehezen indokolható az elnök vámpolitikája, de az legalább már látszik, hogy a célkeresztben elsősorban Kína van.

Torontáli Zoltán
2025. április 25. 06:07 Közélet, Vállalat

Kevesebb pénzt adna a kormány a Demján Sándor Program nyertes cégeinek

Az 1+1-nevű részt az utolsó pillanatban 1,25+0,75-re módosíthatják, így a nyertes pályázóknak nem adnának annyi támogatást, amennyit ígértek.