Tüntetést szervezett a Taxisok Érdekvédelmi Szervezete elsősorban az adórendszer átalakításáért. A taxisok a Hősök teréről az Építési és Közlekedési Minisztériumhoz, a Városházához, a Nemzetgazdasági Minisztériumhoz (NGM) és az (előbbibe beolvadt) Pénzügyminisztériumhoz mennek, végül a Budapesti Közlekedési Központ épülete előtt zárják a tüntetést.
Miért fontos ez? A közösségi oldalon is meghirdetett eseménynél azt írják, a tüntetés nem csak a taxisokról szól, az ügyük mindenki számára fontos. A magyar kisvállalkozói szektor számára kedvezőbb adócsomagot szeretnének kikényszeríteni: 18 millió forintra emelnék az alanyi adómentesség határát, és elutasítják az inflációkövető adózást.
Felülnézet: az érdekvédelmi szervezet a demonstrációval élhető adózást, zöldebb és biztonságosabb budapesti közlekedést, munkalehetőségeket szeretne kikényszeríteni. Szerintük például a NGM-nek többet kellene tennie azért, hogy a kisvállalkozók tisztességes, biztonságos megélhetést érhessenek el, hozzáférjenek támogatásokhoz és kedvezményes hitelekhez.
Igen, de az érdekvédelmi szervezettől függetlenül működő Országos Taxis Szövetség sem a decemberi, sem a mai demonstráción nem vesz részt. „Mi a tárgyalóasztal melletti egyeztetés hívei vagyunk, eddig is ez vezetett eredményre a részünkről” – mondta a G7-nek Metál Zoltán, a szövetség elnöke.
Tágabb kontextus: ritka, hogy (részben) adóügyi követelésekkel tartsanak tüntetést idehaza, a taxisok megmozdulásain kívül a kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) feltételeinek szigorítása váltott ki ilyet 2022-ben, 2014-ben pedig az internetadó bevezetésének (végül visszavont) terve.
Élet
Fontos