Csaknem 5 milliárd dollárosra (1800 milliárd forint) nőtt az online társkereső alkalmazások piaca 2022-ben, amit toronymagasan vezet a Tinder.
- A Tinder 1,79 milliárd dollár bevételt ért el, több mint kétszer annyit, mint a második helyen álló Bumble, a Businessofapps jelentése szerint. Az alapvetően ingyenes alkalmazások főleg előfizetésekhez kapcsolódó extra szolgáltatásokból – a profilok korlátlan számú megtekintése, saját profil előresorolása másoknál, superlike-ok vásárlása és sok más – szerzik bevételüket.
- 2015 és 2022 között több mint a háromszorosára nőtt a társkereső appok bevétele, a felhasználók száma világszerte is több mint a másfélszeresére nőtt. A Tinder felhasználóinak több mint 10 százaléka, 6,6 millió ember volt előfizető 2020-ban, bevételének 70 százaléka jött előfizetésekből 2019-ben.
- Minden ötödik internethasználó fenn van egy társkereső alkalmazáson az USA-ban.
- Megnőtt ugyanakkor a „romantikus csalások” száma is, 2020-ban 304 millió dollárt csaltak ki így az áldozatokból, a mediánösszeg 2500 dollár volt (900 ezer forint).
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkHosszú távon cinikussá tesz és kiéget a Tinder, de közben nem eresztA társkereső alkalmazások használata sokaknál vezet kiégéshez, aminek egyszerű neurológiai okai is vannak.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkAz egyik legmélyebb társadalmi változásnak ágyaz meg az internetes párkeresésAz Egyesült Államokban a 2017-ben összejött párok közel 40 százaléka az interneten ismerkedett össze. Nagyobb lett a társadalmi osztályok közötti átjárás.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkAz internet kiiktatta a barátok közvetítő szerepét a párválasztásbólPár éve még nehéz lett volna elképzelni, hogy nem a közvetett vagy közvetlen ismeretségi körük segítségével választanak párt az amerikaiak, de most már ez a jellemző.
G7 támogató leszek!
Egyszeri támogatás / Előfizetés
Adat Élet online társkeresés szerelem társkeresés Tinder Olvasson tovább a kategóriában