Percenként 140 ezer csirkét vágnak le a Földön, hatvan év alatt tízszeresére nőtt a levágott állatok száma
Négyszer gyorsabban nőtt a levágott állatok száma 1960 óta, mint a népesség növekedése. Miközben a Föld lakossága 2,6-szorosára nőtt az elmúlt 60 évben, most tízszer annyi haszonállatot ölnek meg, mint akkor.
Átlagosan napi 900 ezer marhát, 1,4 millió kecskét, 1,7 millió bárányt, 3,8 millió sertést és több mint 200 millió csirkét (perceként 140 ezret) vágnak le világszerte.
Ugyanakkor arányaiban nem eszünk ennyivel több húst, csak a húsfogyasztás eltolódott a kisebb súlyú csirke felé. Az egy főre vetített éves húsfogyasztás 1960-ban 23 kilogramm volt, ez 2020-ra 42 kilogrammra nőtt.
Ha sorba állítanánk a 900 ezer marhát, amit levágnak naponta, akkor egy 1800 kilométeres sort kapnánk, tehát Budapesttől Barcelonáig állnának az állatok. Egy csirkefeldolgozó pedig valahogy így működik:
1,8 és 2,2 százalékos növekedési előrejelzés is megjelent az elmúlt egy hétben, aligha lesz így ebből uniós szinten is kiemelkedő gazdasági teljesítmény.
Az e-autók iránti kereslet továbbra is hanyatlik, de összességében kicsit erősödött az uniós autópiac októberben. A Volkswagennél és a Fordnál így is leépítések jönnek.
Egyetlen cég tett ajánlatot azon az árverésen, amelyet a nemzeti vagyonkezelő a csopaki honvédségi üdülő értékesítésére írt ki. A vevőt már ismerik a helyiek.