Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2021. május 26. 16:55 Közélet

Budapest megkérdezi a vállalkozóktól, hogy miben akarnak vele együttműködni

A Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítvány (BVK) Smart Budapest Ötletverseny címmel pályázatot hirdet. Elsősorban nem arra gondolnak, hogy kitesznek egy virtuális öltetládát, amibe mindenki beleteheti a vágyálmait, sokkal inkább üzleti alapú együttműködésre hívják a cégeket, a kisvállalkozókat vagy akár a magánszemélyeket is.

A város lényegében arra kíváncsi, hogy vannak-e olyan üzleti alapú innovációs ötletek, amihez segítséget tud adni. Ez lehet ugyan BVK mikrohitel is, de nem feltétlenül csak pénzügyi együttműködésről lenne szó, Budapestnek számos olyan nem pénzügyi forrása van, amelyet be tud(na) vonni egy ilyen együttműködésbe. Ha egy magáncéges innovációhoz segítséget jelent mondjuk a városi légszennyezési adatok elemzése, akkor jó ötlet esetén megosztják ezeket az adatokat. Ha van olyan alapinfrastruktúra, amely egy innovatív ötlet teszteléséhez jól jönne, elképzelhető, hogy a város ezt biztosítja.

Amennyiben magánszemély a pályázó, első körben vele kezd együtt dolgozni a város, de valószínű, hogy a BVK segítségével vállalkozóvá kell majd válnia ahhoz, hogy az adott projektet közösen végig lehessen vinni.

A beérkező ötletek közül a nyár végéig választják ki a nyerteseket, vagyis azokat, amelyeket közösen megpróbálnak megvalósítani, ezután kötik meg az együttműködési keretszerződéseket.

A pályázat mögött állnak a legnagyobb fővárosi tulajdonban lévő cégek (például BKK, Budapest Közút, Budapest Vízmű, Főtáv, BDK), és csatlakozott a kezdeményezéshez a főváros környezet- és klímapolitikai főosztálya, valamint Budapest főépítésze is. A BVK arra buzdít, hogy olyan ötleteket is nyugodtan adjanak be a pályázók, amelyekhez ezek szakmai együttműködése szükséges.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA nyomasztó járvány leginkább felemelő része, hogy az emberek újfajta együttműködésekbe kezdtekA járvány tapasztalatai lendületet adhatnak a civil kezdeményezéseknek. A Harvard professzora, James E. Austin a G7-nek arról beszélt, hogy a céges-civil együttműködések fellendülésére számít Magyarországon is.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Közélet Budapest együttműködés ötlet üzlet Olvasson tovább a kategóriában

Közélet

Bucsky Péter
2025. április 8. 06:05 Adat, Közélet

Nem az árrés nagysága dönti el, kit kényszerít árcsökkentésre a kormány

Ha ismét le kell győzni az inflációt, akkor az sem baj, ha emiatt a fapados megoldások irányába kénytelenek mozdulni a kereskedők és a szolgáltatók.

Jandó Zoltán
2025. április 7. 16:42 Közélet, Vállalat

Lázár János úgy csinál, mint aki nem érti, hogyan működik a NER

Nekimenne az építőipari multiknak a miniszter, de javaslatával a „luxizó” NER-milliárdosoknak sokkal több kényelmetlenséget okozhat.

Fazekas Dóra
2025. április 6. 06:01 Közélet

Trump fúj ébresztőt a klímapolitikának?

A háborús gondolkodás, a kockázatok kiszámítása nagyobbat lendíthet a klímaváltozás elleni erőfeszítéseken, mint az összes eddigi próbálkozás együttvéve.

Fontos

Vámosi Ágoston
2025. április 9. 14:35 Világ

Tovább durvul a kereskedelmi háború, és még kész sincs az EU válasza

Kína visszalőtt az 50 százalékos emelésre, az EU számára az a kérdés, hogy keménységgel vagy kompromisszumkészséggel kerülhet-e közelebb a céljához.

Torontáli Zoltán
2025. április 8. 16:02 Pénz

Most látszik, miért kényszeríti a befektetési alapok pénzét is állampapírba a kormány

Eladtad az állampapírodat és befektetési alapot vettél helyette? Jó eséllyel így is állampapírban landolt a pénzed egy része.

Pletser Tamás
2025. április 8. 14:36 Pénz

Az arany lehet a menekülőeszköz Trump gazdaságpolitikája elől

Az arany a turbulens politikai és gazdasági idők legjobb befektetése, mivel értékállósága miatt véd a leértékelődéssel szemben.

A vártnál alacsonyabb lett a márciusi infláció. A statisztikai hivatal adatai szerint a fogyasztói árak éves összevetésben 4,7 százalékkal emelkedtek a harmadik hónapban, miközben szakértők 5 százalékos mutatót jósoltak.

Tovább olvasom

Jelentősen csökkentheti a hosszabb távon amúgy is apadó szarvasmarha-, sertés- és juhállományt Magyarországon az egyre nagyobb aggodalmat okozó ragadós száj- és körömfájás.

Tovább olvasom

A 2008-as válság óta csak a covid-járvány kezdetén és az orosz-ukrán háború kirobbanását követően láthattunk olyan pánikreakciókat a tőzsdéken, mint ma, illetve már múlt csütörtök-pénteken is.

Tovább olvasom

Mészáros R. Tamás
2025. április 7. 05:55 Világ

1909-be viszi vissza az amerikai gazdaságot Trump vámháborúja

Bár egyesek abban reménykednek, hogy lehet tárgyalni a vámokról, Trump nem enged. Pártja és a vállalatok sem képesek vagy hajlandók hatni rá.

Tovább olvasom

Többéves mélypont közelébe süllyedt az olaj ára az amerikai vámintézkedések nyomán bizonytalanná váló gazdasági környezetben, és az árcsökkenést a váratlanul intenzív olajkitermelés is fokozza. A benzinkutakon mégis drágulás következhet, ha az orosz energiahordozókat vásárló országokra vonatkozó 500 százalékos vámot elfogadja a kongresszus.

Tovább olvasom

Al-Hilal István
2025. április 5. 06:05 Világ

Milyen világgazdasági hatásai lesznek Trump vámjainak?

Az amerikai vámok komoly fenyegetést jelentenek a globális növekedésre, de sok múlik majd az országok válaszreakcióin is.

Tovább olvasom

Az üzemeiket jelentősen a kapacitásaik alatt működtető európai autógyártók a védelmi ipar felé nyitva keresnék a kiutat az iparágat érintő lassulásból. Egyelőre azonban inkább csak nyilatkozatokról és nem konkrét együttműködésekről van szó, raádásul még a nagyobb szereplők közül sem ért mindenki egyet azzal, hogy a védelmi ipar lehetne a járműipar megmentője.

Tovább olvasom

Nyolc százalékkal csökkent az ipari termelés volumene februárban az előző év azonos hónapjához képest, januárhoz hasonlítva továbbá 1,3 százalékos visszaesés történt, közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az ágazat kibocsátása négy éve nem látott mélységbe süllyedt a szezonálisan és munkanappal kiigazított statisztika szerint.

Tovább olvasom

A magyar gazdaságpolitika örök célja a hazai tulajdonú kis- és közepes vállalkozások (kkv-k) megerősítése, ami egy ponton túl nem képzelhető el anélkül, hogy ezek a cégek a külpiacokon is értékesítsenek. Ezen a téren bőven lenne még tennivaló, Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kkv-k fejlesztéséért felelős államtitkára szerint bár 15 ezer exportképes magyar kkv van, de Ausztriában és Szlovéniában arányaiban háromszor nagyobb a számuk.

Tovább olvasom

Mészáros R. Tamás
2025. április 4. 06:03 Világ

Orbán ellenzi, de Európa tovább pénzelné a védvonalnak tekintett ukrán hadsereget

Az európai védelmi tervekben egyre nagyobb szerepet kap Ukrajna hadiipari integrációja, ami újabb front lehet az ezt ellenző Orbán Viktor és Európa maradéka között.

Tovább olvasom