Még ha látna is fantáziát valaki nálunk egy beruházásban, érdemes megkockáztatnia, hogy egy reggel arra ébred, éppen az ő pénzét teszi fel az állam a kaszinóban?
Ukrajna még a háború közepette is szinte teljesen el tudja magát látni földgázzal, fegyverszünet esetén pedig exportra is bőven juthat.
Itthon is növeli a gazdasági kockázatokat, hogy még a világgazdaság centrumának számító ország és annak állama sem tekinthető pénzügyi menedéknek.
A tények csak zavarnák a tisztánlátást, ezért inkább propagandisztikus megközelítéssel fedik el az egyre szomorúbb realitást.
Az atomenergia reneszánszához technológiai áttörés kell, a hagyományos erőművek építésével az államok veszteséges projekteket támogatnak.
Az intézkedés valós gondokon enyhít, a veszteségbe taszított külföldi kiskereskedelmi láncok pedig magyar tőkések felvásárlási célpontjává válhatnak.
A Föld melegszik és a népességének jelentős része rendületlenül öregszik. Megfelelő intézkedésekkel mindkét trendhez egyszerre alkalmazkodhatunk.
A megújulók nem kiváltják, hanem kiegészítik a fosszilis tüzelőanyagokat, ezért valószínűtlen, hogy a következő 10-20 évben végbemegy az energiaátmenet.
Meglepő, túlzott és közgazdaságilag nehezen indokolható az elnök vámpolitikája, de az legalább már látszik, hogy a célkeresztben elsősorban Kína van.
Az alapkamat-várakozások alapján a piaci szereplők olyan veszélynek látják a gazdasági visszaesést, amire reagálniuk kell a nagy jegybankoknak.