Hírlevél feliratkozás
Váczi István
2022. január 11. 11:01 Vállalat

Ömlik a pénz a Magyarországon is aktív taxis és futárcégbe

Mindössze fél évvel az előző után újabb tőkebevonásról számolt be a Budapesten ételkiszállítási és taxis szolgáltatással is jelen lévő Bolt: a vállalatba 628 millió eurót fektettek be, ami a teljes cég értékét 7,4 milliárd euróra teszi.

A társaságot nyolc évvel ezelőtt az észt fővárosban alapították Taxify néven, és az autói kezdetben Budapesten is ilyen néven jelentek meg, a céget 2019-ben nevezték át. A legtöbb piacán az Uberhez hasonlóan autómegosztó szolgáltatást működtet, de miután idehaza ezt lényegében betiltották, Budapesten taxis cégként szolgáltat, meglehetősen sikeresen.

Ahogy a Techcrunch írja, kezdetben az Uber által le nem fedett szegényebb térségekben, főként Kelet-Európában és Afrikában terjeszkedett, de aztán idővel a nyugat-európai piacokra is benyomult. Egyes piacain nemcsak autós, hanem motoros fuvarokat is közvetít. Emellett étel- és bolti kiszállítással is foglalkozik, ezt Budapesten 2020 áprilisában indította el. A cég szolgáltatásait 45 ország több mint 400 városában mintegy százmillióan használják.

Befektetői között egy ideig a szektortárs Didi is megtalálható volt, de a kínai cég tavaly eladta a Bolt-részesedését. A mostani tőkebevonásban részben ugyanazok a kockázati tőketársaságok vesznek részt, mint szeptemberben, a három legfontosabb a Sequoia Capital, a Fidelity Management és a Research Company LLC.

A friss tőkét nem meglepő módon további növekedésre és terjeszkedésre akarják felhasználni, hiszen az ilyen típusú szolgáltatásoknál rendkívül fontos a mérethatékonyság, és hosszú távon valószínűleg csak néhány társaság marad a piacon. Az alapító-vezérigazgató, Markus Villig szerint valamennyi tevékenységük dinamikusan növekszik, még a legnagyobbnak számító fuvarközvetítés is két számjegyű mértékben. A friss áruk 15 percen belüli kiszállítását ígérő Bolt Market jelenleg csak tíz városban elérhető, ezt a számot például szeretnék jelentősen növelni.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA világ legnagyobb ételkiszállító cégei küzdenek egymással a magyar piaconAz amerikai piac csaknem 60 százalékát uraló cég veszi meg a Woltot, így már a világ harmadik és negyedik legnagyobb szereplői állnak a két vezető hazai szolgáltató mögött.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkKözelít Magyarországhoz, Bécsben is nyit a futárcég, amely tíz perc alatt kiszállít mindentA Gorillas egy felvásárlás kapcsán kerül Bécsbe.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkAz Uber kivonulása után az egész magyar taxispiac eluberesedettMagyarország feltalálta az applikáció nélküli platform alapú gazdaságot. 12 milliárdot hagy a magyar állam az egyéni vállalkozós megoldást választó taxisoknál.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat bolt ételkiszállítás futár futárcégek kockázati tőke taxi tőkebevonás Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Hajdu Miklós
2024. április 8. 04:34 Vállalat, Világ

Nincs sok oka bizakodásra a német autógyártóknak

A politika kevésbé tolja most az elektromos átállást, amire egyébként lenne Európa-szerte kereslet, csak kérdéses, hogy ezt a hagyományos német gyártók szolgálják majd ki.

Bucsky Péter
2024. április 4. 04:34 Közélet, Vállalat

Egyre több rossz hitel mögé kell beállnia az államnak, hogy a magyar cégek forráshoz jussanak

Főleg az agrárvállalkozásoknál tolják az állami kezességvállalást annak ellenére is, hogy a hitelfelvevők egyre jelentősebb része végül nem tud törleszteni.

Hajdu Miklós
2024. március 31. 04:32 Élet, Vállalat

Hosszú út vezetett odáig, míg ismét magyar céghez kerül a Boci csokoládé

Élénk visszhangot váltott ki, amikor a Nestlé húsz éve Csehországba vitte az édesség gyártását, amelynek eredete közel száz évre vezethető vissza.

Fontos

Bucsky Péter
2024. április 12. 04:34 Adat, Közélet

Nem látszik, hogy ellenzéki vezetés alatt dübörögne a budapesti kerékpáros fejlesztés

A biciklizés aránya már nem nő a fővárosban, és a budapesti infrastruktúra sok összehasonlításban le van maradva, még régiós szinten is.

Kiss Péter
2024. április 11. 04:34 Pénz

A kínai ingatlanpiaci válság Amerikával ellentétben nem fog rendszerszintű krízissé fajulni

Az ország új növekedési modellje már nem az ingatlanpiacra fog támaszkodni, így annak gazdasági súlya tovább csökken, és ez a részvénypiacra is hatással lesz.

Hartvig Áron
2024. április 10. 04:34 Közélet

Ezentúl csak akkor lesz napelem a magyar háztartásokban, ha a hozzá tartozó akkumulátorra nagy támogatás jár

A jelenleg zajló háztartási napelempályázat egy dolgot már a lezárása előtt bizonyított: akkumulátorok nélkül többé nem kerülnek napelemek a háztetőkre.