Hírlevél feliratkozás
Fabók Bálint
2021. február 15. 16:58 Vállalat

Franciaország után Romániában is használt ruhákat kezd árulni az Auchan

A 13 országban jelen lévő francia kiskereskedelmi lánc, az Auchan tavaly év elején kezdte el tesztelni a használt ruhák eladását öt franciaországi üzletében. A próbálkozás sikeresnek tűnik, tavaly összesen 84 üzletben kezdtek el árulni használt ruhákat az újat mellett, idén pedig további 120 franciaországi áruházban tervezik bevezetni a modellt. A használt ruhákat egy helyi partneren keresztül szerzik be, amely közvetlenül a lakosságtól vásárolja meg azokat.

Az Auchan Franciaország után most Romániában is elkezdi tesztelni a használt ruhák árusítását egy kolozsvári áruházában, egy helyi használt ruhával kereskedő lánccal összeállva. Az árak 12 lejtől (880 forinttól) kezdődnek.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkTonnaszámra égetik az új ruhákat, és már a divatipar is kezd beleőrülni a saját értelmetlen tempójábaSorban mennek tönkre a ruhakereskedők, de problémáik nem a járvánnyal kezdődtek. Mit árul el a lyukasztott farmer a divatipar fenntarthatatlanságáról?

Az Auchan a fenntarthatóság és a körforgásos gazdaság jegyében döntött úgy, hogy használt ruhákkal bővíti a kínálatát. „A ruhaipar az üvegházhatású gázok tíz százalékáért felel, és a textilek mindössze egy százalékát hasznosítják újra. Ez a projekt a körforgásos gazdaság három alapelvéből indul ki: a ruhák mennyiségének csökkentéséből, újrahasználatából és újrafelhasználásából” – mondta az Auchan egyik romániai vezetője, Corina Dospinoiu a projektről.

Romániában összesen 33 hipermarkete van az Auchannak, és a tervek szerint valamennyiben elkezdenek használt ruhákat árulni.

A közeljövőben várhatóan jelentősen felpörög a használt ruhák piaca. A Cowen & Co befektetési bank szerint a online használtruha-kereskedelem 10-15-ször nagyobb növekedési tempóra számíthat, mint a fast fashion láncok. Például Franciaországban az Auchan mellett két másik meghatározó kiskereskedelmi lánc, a Carrefour és a Leclerc is fog használt ruhákat árulni.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkItt az idő felhagyni a kényszeres ruhavásárlássalA fast fashion olcsóságának nehéz ellenállni, azonban az impulzusvásárlásra felépített modellnek az olajiparhoz hasonlítható pusztító hatása van az élővilágra.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat auchan Franciaország használtruha Románia ruhaipar Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. július 23. 15:58 Adat, Vállalat

A számok nem indokolják, hogy vendégmunkásokkal dolgoztató beruházót támogasson a kormány Nógrádban

Ha viszont a cég korábbi nyilatkozataival összhangban helyieket vesznek fel, akkor megtérülhet az állami ösztönzés, hiszen majdnem 10 ezren keresnek munkát a megyében.

Bucsky Péter
2024. július 23. 05:19 Közélet, Vállalat

A pénz már a Molnál van, de jobb lesz-e a magyar hulladékos rendszer?

Fél év alatt elvitte a Mol az ágazati profit harmadát, miközben nőtt a hazai hulladékgyűjtés és kezelés korábban átlagosnak számító költségszintje.

Jandó Zoltán
2024. július 22. 11:54 Adat, Vállalat

Magyar olajellátás: „ha Al Caponéval üzletelsz, legyen B-terved”

Nagyobb a füstje, mint a lángja a Lukoil-ügynek: nem valószínű, hogy az orosz olajipari cég ukrajnai szankcionálása komoly gondokat okozna a hazai energiaellátásban.

Fontos

Bucsky Péter
2024. július 25. 18:19 Élet, Pénz

Tele van kérdőjelekkel az álomszerű utasszám-növekedés, amit a MÁV kommunikál

Egyelőre nem látszik, hogy az ország- és vármegyebérletek bevezetése óta érdemben nőtt volna a közösségi közlekedést választók száma.

Jandó Zoltán
2024. július 24. 05:46 Adat

Csak egy rekordot hagyott érintetlenül Magyarország eddigi legdurvább hőhulláma

Végül 15 napig volt érvényben hőségriasztás, de hétfőre is meg lehetett volna hosszabbítani. Az abszolút melegrekord nem dőlt meg, de sok más csúcs igen.

Torontáli Zoltán
2024. július 23. 13:52 Adat, Pénz

Keveset költünk a kormány terveihez képest, és még a megtakarítást sem állampapírba tesszük

A magyar lakosság nem hajlandó jelentősen növelni költéseit, inkább megtakarít, az viszont átrendeződött, hogy hova teszi a pénzét.