Több mint 500 milliárd dollárt költött a világ megújuló energetikai beruházásokra, elektromos autókra és más olyan technológiákra, amelyek a fosszilis energiaforrásoktól történő elszakadást segítik.
A Dunaferr több üzeme, a Mol két létesítménye és a pétfürdői Nitrogénművek Zrt. bocsáthatta ki tavaly a legtöbb szén-dioxidot ingyen az EU engedélyével.
A textilipar környezeti terhelését fogyasztóként leginkább úgy tudod csökkenteni, ha minél tovább használod a ruháidat, minél kevesebb mosással, szárítással és vasalással.
A klímaváltozás hatására megindulhat az orosz Távol-Kelet benépesülése, amellyel a világ egyik legnagyobb élelmiszer-termelőjévé válhat Oroszország.
A kellemes meleget vagy hűvöst szintetikus vegyi anyagoknak köszönhetjük, és bár ez évtizedek óta így van, csak most kezdik el komolyan újrahasznosítani őket.
Az idei év áttörést hozott az elektromos repülőgépek fejlesztésében, pár éven belül a légi utasszállításban is elterjedhetnek.
2020 csupán egy rosszul összevágott előzetese volt a közeljövőnknek. Egy olyan trailer, ami után rosszul alszik az ember, de nem pontosan tudja, mire is számítson. A tehetetlenséggel vegyes depresszió és beletörődés azonban nem megoldás. Itt van újra az Ezután, Litkai Gergely podcastsorozata a G7-en.
Az orosz kormány eddig hivatalosan derűlátóan vélekedett a fosszilis energiahordozók jövőbeli kilátásairól, ez most azonban változni látszik.
Az új Toyota Mirai hidrogénnel megy, és elsősorban technológiai kényszerből lett ennyire zöld.
Saját céljainak elérése érdekében Kínának fel kell pörgetnie a megújuló energiás és a környezetvédelmi rendszerek fejlesztését, és ebből jó esetben globális előnyök származhatnak.