Januárban, amikor Európában is felütötte a fejét a COVID-19 vagy más néven az új koronavírus, még nem sokan gondolták, hogy idáig jut a helyzet. Azóta globálissá vált a járvány, folyamatosan nő a betegek száma szinte mindenhol a világon, de különösen ott, ahol nem hozták meg a megfelelő óvintézkedéseket a vírus terjedésének megakadályozására, lassítására.
A legnagyobb vállalatok már korábban kapcsoltak, és elkezdték a dolgozóik hazaküldését, megteremtették az otthoni munkavégzés feltételeit. Sokaknak viszont még nem sikerült mindez, nekik próbálunk meg most segíteni pár hasznos tanáccsal.
A home office, azaz távmunka már jó pár éve globális trenddé vált azokban a munkakörökben, ahol nem szükséges fizikailag is jelen lennünk az irodában, hogy elvégezhessük a munkánkat. A járvány egyik nagy tanulsága lehet, hogy a tömeges méretű távmunka eredményei láttán a kételkedők is meggyőződhetnek az otthonról történő munkavégzés hatékonyságáról, így még több cég alkalmazhatja ezt a rugalmas, dolgozóbarát megoldást. A távmunka fontos előnye, hogy az egyes feladatok elvégzése felett kapott nagyobb kontroll miatt a munkavállalók is jobban érzik magukat, ami tovább javíthatja a teljesítményüket, ráadásul még a spórolni is lehet vele: a munkáltató a rezsiköltség egy részét, a dolgozó pedig a munkába járásra fordított időt és pénzt takarítja így meg.
Mindenképp szükségetek lesz a távmunkához:
Kezdjük a legalapvetőbbel. A Windows szinte minden irodai környezetben sztenderddé vált, a legújabb verzió ráadásul már fel is van készítve arra, hogy akárhol végezhessétek a munkátokat. A Microsoft fiókotokba belépve szinkronizálja a beállításaitokat és a beépített felhőalapú szolgáltatás, a OneDrive is a segítségetekre van, hogy a fontosabb fájlokat mindenhonnan elérhessétek az interneten keresztül.
Nincs még késő leváltani a régi rendszereteket, ugyanis a Keysworlds most a szokásosnál is jobban megkönnyíti a dolgotokat. Azért, hogy segítsék a COVID-19 elleni harcot 38%-os kedvezményt adnak a Microsoft termékek árából, így a Windows 10 Professional már 3000 forintért megvásárolható az SPOFF38 kuponnal.
A Microsoft Office-ra biztosan szükségetek lesz, ha otthonról szeretnétek dolgozni. A legnépszerűbb irodai programcsomagot olyan funkciókkal látták el, amelyek nagyban megkönnyítik az otthoni munkavégzést. Ha az Excelt nem is, a Wordöt és az Outlook levelezőprogramot biztosan nagyon sokan használják a mindennapi munka során. Az SPOFF50 kuponnal 10 220 forintért vásárolhatjátok meg az Office 2019-et egy számítógépre, ha pedig nincs szükségetek a legfrissebb verzióra, akkor válasszátok az olcsóbban beszerezhető Office 2016-ot. Az AOFF40 kuponkóddal 6850 forintért vehetitek meg.
Jó hír, hogy lehetőségetek van csomagban is megvásárolni a Windows-t és az Office-t, így még jobb áron juthattok hozzájuk. A Windows 10 Pro és Microsoft Office 2019 Pro együtt 12 110 forint az SPOFF50 kuponnal, ha pedig az Office 2016-tal együtt vennétek Windows 10-et, akkor az SPOFF38 kóddal 8360 forintért lehet a tiétek.
Meggyőző árak, ugye? De hol van a kutya elásva? Hogy lehet ennyire olcsó a szoftver – pontosabban a teljes körű használatot lehetővé tévő licenc?
A Windows és az Office szoftverek licenc, azaz aktiválás nélkül is gond nélkül használhatók – csak nem minden funkciójuk működik. Aki nem finnyás a részletekre, nyugodtan letöltheti a Windows-t és az Office-t a Microsoft weboldaláról ingyenesen, és használhatja anélkül, hogy aktiválná – viszont ebben az esetben egyes funkciók, például a háttérkép-beállítás addig nem érhetők el, amíg nem fizettek érte. Pár hónap után elkezdhet zavarni az Office összes alkalmazásának fejlécében és képernyő jobb alsó sarkában megjelenő, a Windows aktiválására emlékeztető vízjel is és a felugró ablakok is. Emellett nem egy életbiztosítás így dolgozni: bár a frissítések így is megérkezhetnek, a Microsoft bármikor dönthet úgy, hogy blokkolja vagy késlelteti azokat, így veszélynek teszitek ki a gépen tárolt adataitokat.
Ezen korlátozások feloldásához meg kell vásárolni a licencet, amely tulajdonképpen a szoftver használatára feljogosító szoftverkulcs.
Fontos tudni azonban, hogy többfajta licenc is van. Az alap a kereskedelmi, amit a Microsoft webshopjából vagy dobozos formában viszonteladótól is meg lehet vásárolni, de emellett elérhetők az úgynevezett OEM (Original Equipment Manufacturer, eredeti berendezés-gyártó, tulajdonképpen a számítógép gyártója) licencek is. Funkcionalitásában mind a kettő ugyanazt tudja, különbség van viszont a támogatás és a felhasználás terén közöttük. A kereskedelmi verziót lehet több számítógépen használni, míg az OEM változat ahhoz a hardverhez kötődik, amelyiken először aktiválták – illetve annak alaplapjához. Ha tehát ezt cserélnéd, új licencet kell venni.
Mivel az OEM licencek azoktól a számítógépgyártóktól származnak, amelyek általában nagy mennyiségben vettek ilyen licenceket a Microsofttól, hogy telepítsék az általuk piacra dobott PC-kre, a kereskedelminél jóval kedvezőbb, nagyker áron jutottak hozzájuk. Ezek a gyártók azonban nem mindig használják fel az összes így beszerzett OEM példányt. És itt van a csavar a történetben: egy részük valamilyen úton kereskedelmi forgalomba kerül. Az OEM és a kereskedelmi licenc közötti jelentős árkülönbségből látható, hogy az OEM licencek kiskereskedelmi értékesítői a gyártók által vásárolt licencek mennyiségi kedvezménnyel szerzett árelőnyének egy részét adják tovább.
Nem nézi jó szemmel, hiszen így egyrészt kevesebb fogy a végfelhasználóknak szánt, drágább licencekből, ami bevételkiesést jelent számára, másrészt pedig az OEM licenceket így nem az eredeti céljukra, a gyártó általi telepítésre használják fel, hanem rögtön a végfelhasználóhoz kerül. A Microsoft témában kiadott állásfoglalása szerint nem áll módjukban azonnal minősíteni az egyes viszonteladókat vagy azok ajánlatait, mert minden egyes esetben közelebbről és alaposabban meg kell vizsgálni a kínált termékeket. Azért az általánosságban elmondható, hogy amennyiben az ár túlságosan kedvezőnek tűnik, ott feltehetően valami nincs rendben – tették hozzá.
Ennyi háttérből talán mindenki el tudja dönteni magának, hogy érdemes-e beruháznia az OEM licencekbe.
A Keysworlds.com egyébként naponta nagyjából 1500 OEM licencet ad el világszerte, tehát percenként vesznek tőlük egyet. A rendelés után szinte azonnal érkezik egy e-mail a licenckulccsal. A szoftverekre egyéves teljes körű garanciát vállal az eladó, bármilyen probléma esetén azonnal visszatérítik a vételárat. Amennyiben ezzel kapcsolatos ügyintézésre lenne szükség, a Keysworlds 24/7-es ügyfélszolgálatát a [email protected] email címen tudjátok elérni. Garanciális visszatérítés pedig eddig csak az esetek 1 százalékában fordult elő náluk.
A fenti írás hirdetés, nem tükrözi a szerkesztőség vagy a kiadó véleményét, tapasztalatát, nem újságírói tevékenység eredményeképpen jött létre. A g7.hu teljesen függetlenül működik a Keysworlds-től, és semmilyen tekintetben nem tudunk felelősséget vállalni ajánlataiért, illetőleg az ott bonyolított vásárlásokért.
Fizetett hirdetés
Fontos