Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2021. január 15. 09:59 Világ

A lengyelek elkezdtek Kínával versenyezni a maszkgyártásban

A lengyel sajtó a helyi statisztikai hivatal adatai alapján azt írja, hogy az ottani cégek nagyon ráálltak a védőmaszk-gyártásra. Az Interia cikke szerint a 38 millió lakosú országban havonta már 200 millió maszk jön le a gyártósorokról, ami messze meghaladja a hazai keresletet.

Globális szinten a maszkok legnagyobb gyártója természetesen Kína, és Lengyelországban is sok a kínai áru, de a lengyelek ennek ellenére is nagy fantáziát látnak a piacban, és különösen az uniós országokban elkezdtek versenyezni a kínai termékekkel.

Lengyelország a koronavírus-járvány első hullámában, tavaly tavasszal ugyanúgy maszkhiánnyal küzdött, mint az összes többi európai ország, és a helyi cégeknek idő kellett, amíg rá tudtak állni a termelésre. Addig ott is az import uralta a piacot, ám tavaly októberben az adatszolgáltatásra kötelezett, 50 főnél többet foglalkoztató vállalatok már több mint 20 millió darabot gyártottak, novemberben már jóval 30 millió fölött jártak. A termelés azóta is meredeken fut fel, a havi 200 millióra becsült kibocsátásban a sok mikrovállalkozás is benne van.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Világ export Kína Lengyelország maszk Olvasson tovább a kategóriában

Világ

Mészáros R. Tamás
2024. május 2. 04:32 Világ

Egyre több az elektromos autó, egyre több a panasz is Kínában

A kínai vásárlók nagyobb hatótávolságot és jobb tölthetőséget várnak, nő az elektromos autókkal elégedetlenek aránya. Délkelet-Ázsiában ugyanakkor egyre jobban megy a biznisz a kínai gyártók számára.

Váczi István
2024. április 30. 04:37 Világ

Olyan lehetőség előtt áll az orosz hadsereg Ukrajnában, mint utoljára két éve

Nem sikerült kihúzniuk az ukránoknak jelentősebb területveszteség nélkül a lőszerutánpótlás és létszámbeli erősítés beérkezéséig, és az is kérdés, nem kerülnek-e még nagyobb bajba.

Avatar
2024. április 27. 04:37 Világ

Amerika részben hátat fordít a fenntarthatóságnak, Európa még kitart

Bár az ESG-célkitűzéseket mindössze néhány évvel ezelőtt állították fel, már annyi feszültséget okoztak, hogy az Egyesült Államokban részben feladták őket.

Fontos

Torontáli Zoltán
2024. május 1. 04:34 Élet, Vállalat

Hogyan lehet olcsóbb az Afrikából ideszállított eper, mint a magyar?

Az semmi, hogy a görög-spanyol-egyiptomi szamóca olcsóbb, mint a magyar, de lassan a német-holland-belga is az lesz, ha nem fejlesztjük sürgősen az ágazatot.

Bucsky Péter
2024. április 29. 04:33 Adat, Élet

Külföldi polgármestert is választhatna több magyar település a nagy arányuk alapján

Nem feltétlenül ott él a legtöbb külföldi állampolgár Magyarországon, ahol azt a gazdasági fejlettség alapján várnánk.

Hajdu Miklós
2024. április 28. 04:33 Élet

Ha így megy tovább, az alapkamat helyett a folyók vízállása határozza meg az inflációt

Eddig a globális felmelegedés árakra gyakorolt hatásait többnyire átmenetinek, esetlegesnek tartották az elemzők, de eljött az ideje a szemléletváltásnak.