Bár a Wizz Airnek jelenleg még egyetlen telepített repülője sincs a bécsi nemzetközi repülőtéren, George Michalopoulos kereskedelmi vezérigazgató kiállt, és azt mondta, a légitársaság a második legnagyobb szereplő kíván lenni Schwechaton, a Lufthansa csoport tagjai, vagyis az Austrian Airlines és a Eurowings után. Hogy milyen időtávban, arról nem szólnak az osztrák beszámolók.
Az első Wizz Air járatok a kelet-európai bázisokról érkeznek majd Bécsbe április végén. Az első olyan gép, amelynek már Bécsben lesz a bázisa, vagyis onnan kiindulva repül, csak júniusban jön meg.
Ezt követően novemberben további két gépet helyez el a Wizz Air Bécsben, az üzleti taktikában pedig semmilyen változás nincs: a költségek alacsonyan tartásával igyekszik versenyelőnyt szerezni a cég.
A Wizz időzítése azért tűnik jónak, mert a Niki Lauda egykori forma-1-es autóversenyzőhöz köthető légitársaság, a Niki a Ryanair segítségével éppen most lábadozik a csődvédelem alól, de kiesett egykori bécsi kapacitására még rá lehet mozdulni. A Laudamotion cégnév alatt ugyan már 60 úti célra árulnak jegyeket, de az indulást el kellett halasztani, és a piaci keresletre a Wizz mellett a Vueling és a Eurowings is nagy erőkkel pályázik.
Az alacsonyan tartott költségszerkezetnek azért lehet jelentősége, mert a Wizz azt mondja, hogy a jegyek 10-30 százalékát (egy útra értve) 20 euró alatt akarja eladni, ami burkoltan azt jelzi, hogy árháborút akar beindítana Bécsben. Az osztrák főváros környékén azonban nem annyira érzékeny az árakra az utazóközönség, Schwechaton jelenleg a fapadosok aránya körülbelül csak 20 százalékos lehet, vagyis a piac 80 százalékát a magasabb árfekvésű, vagy hosszabb távú járatokat üzemeltető hagyományos légitársaságok tartják a kezükben.
Schwechat utasforgalma egyébként 2017-ben 24,4 millió fő volt, ami 4,5 százalékos növekedés 2016-hoz képest. A budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren eközben 2017-ben összesen 13 millió utas fordult meg, ez 14,5 százalékos növekedés egy év alatt.
Vállalat
Fontos