Hírlevél feliratkozás
Jandó Zoltán
2019. szeptember 4. 11:52 Adat

Eleged van a részeg brit turistákból? Nem vagy egyedül

Érdekes felmérést közölt YouGov közvélemény-kutató a különböző nemzetiségű turisták megítéléséről. A londoni székhelyű szervezet arra volt kíváncsi, hogy az egyes országokban mely turistákat kedvelik a leginkább és a legkevésbé, de emellett rákérdeztek arra is, hogy az egyes országok lakói saját honfitársaikról mit gondolnak.

Az eredményekből az látszik, hogy földrajzilag elég eltérő, kik akasztják ki leginkább a helyieket, egy-egy régióban azonban jellemzően ugyanazokat a küldő országokat említették a leggyakrabban. Nyugat-Európában például egyértelműen a britektől irtóznak a leginkább: a spanyoloknál majdnem minden második megkérdezett a szigetországi turistákat említette, de a németeknél is ők végeztek a lista élén. Sőt maguk a britek is úgy gondolják, hogy ők a legrosszabb turisták.

 

Kelet-európai országok sajnos egyáltalán nem kerültek be a felmérésbe (legalábbis fogadó országként), de nem lenne meglepő, ha nálunk is hasonló eredményeket hozott volna a kutatás. A britek mindenesetre általánosan úgy érzik, hogy rossz a megítélésük turistaként. Tízből hatan mondták azt, hogy a helyiek inkább rossz véleménnyel vannak róluk külföldön, és csak negyedük szerint alakult ki pozitív kép a világban utazgató honfitársaikról. Ez messze a legrosszabb arány: a felmérésbe bevont országok többségében ugyanis előbbi mutató 30 százalék alatt volt.

Bár az Egyesült Királyságból érkezőknek az észak-európai országokban sincs jó hírük, ebben a térségben az oroszokat még kevésbé kedvelik: a dánoknál, a finneknél, a norvégoknál és a svédeknél is ők végeztek az élen. Ázsiában és Ausztráliában a kínaiaktól fáznak a leginkább, méghozzá nagyon magasan. A szingapúriaknak például a kétharmada gondolta úgy, hogy a kínaiak a legrosszabb turisták, de Vietnamban, Thaiföldön és Malajziában is majdnem minden második megkérdezett őket említette. A Közel-Keleten viszont szinte mindenhol a szaúdiakat fogadják a legkevésbé lelkesen.

Az, hogy a britek, az oroszok és a kínaiak is a legidegesítőbb turisták közé tartoznak, azért is kellemetlen, mert ez a három nemzet a tíz legnagyobb turistáskodó ország között van az egész világon.

 

Tavaly a kínaiak például 277 milliárd dollárt költöttek nemzetközi utazásokra, ami messze a legmagasabb érték volt globálisan, míg a britek 76 milliárddal a negyedik, az oroszok 35 milliárddal a hetedik helyen álltak a Turisztikai Világszervezet (UNWTO) legutóbbi elemzése szerint (pdf).

 

A három országból kettőben, Kínában és Oroszországban ráadásul kifejezetten nagy a növekedést. Az oroszoknál 2018-ban 11 százalékos gyarapodást mértek, míg a kínaiaknál ugyan csak 5 százalékkal emelkedett a költés, de a UNWTO-nál úgy számolnak, hogy miközben tavaly csak 140 millióan utaztak külföldre a legnépesebb országból, 2027-ben már 300 millióan fognak.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Adat brit turisták felmérés Kína Oroszország turizmus Olvasson tovább a kategóriában

Adat

Hajdu Miklós
2025. április 10. 06:08 Adat, Közélet

Az egy lábon álló gazdaság doppingolásával fordul rá a választásokra a kormány

Példátlanul hosszú ideje a fogyasztás a magyar gazdaság egyetlen húzóereje, és a gazdaságpolitika ennek további erősítésére koncentrál.

Jandó Zoltán
2025. április 8. 11:48 Adat

A KSH inflációs boszorkányhonyhájába is belátást engedhet az árrésstop

Előbb érkezett meg az árrésstop hatása, mint a szakértők várták. Vagy nagyon gyorsan gyűjtött adatokat a KSH, vagy áprilisban még nagyobb árcsökkenés jön.

Bucsky Péter
2025. április 8. 06:05 Adat, Közélet

Nem az árrés nagysága dönti el, kit kényszerít árcsökkentésre a kormány

Ha ismét le kell győzni az inflációt, akkor az sem baj, ha emiatt a fapados megoldások irányába kénytelenek mozdulni a kereskedők és a szolgáltatók.

Fontos

Bucsky Péter
2025. április 10. 13:34 Világ

Ezek az országok nyerik a legtöbbet azzal, hogy Trump visszavonulót fújt

Szegény, fejlődő országok lettek volna a „kölcsönös" vámok legnagyobb vesztesei, számukra nagyon nem mindegy, mi lesz a 90 napos felfüggesztés után.

Mészáros R. Tamás
2025. április 10. 10:25 Világ

Nagy a fellélegzés, de így is marad bőven az amerikai vámokból

A szerdán életbe lépett vám megfeleződik az EU-val szemben, az ágazati tarifák azonban maradnak, Kína pedig még durvább sarcot kapott.

Schaffhauser Tibor
2025. április 9. 17:20 Világ

Sokat veszíthetünk azzal, hogy még mindig nincs uniós klímacél 2040-re

Középtávú cél nélkül nehezebb a klímaátmenet, pedig a magyar elemzések szerint is megérné a gyorsabb átállás a kibocsátásmentes gazdaságra.