Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2019. július 31. 11:39 Vállalat

Átlagosan egy pohár sörre való kompenzációt harcolt ki a versenyhivatal a WizzAir utasainak

Megegyezett a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) és a WizzAir egy olyan vitás ügyben, amely a repülőjegyek értékesítése kapcsán folyt. Ahogy a GVH a határozatában részletezi, a légitársaság a Wizz Flex nevű szolgáltatását 2010 márciusától azzal a felhívással kínálta a honlapján, valamint 2014 márciusától a Wizz Air mobil alkalmazásban is, hogy az utasok korlátlan számban tudják módosítani az utazásaik dátumát, idejét és az úti célt. Ehhez csak a viteldíj-különbözetet kellett megfizetniük, de egyéb díj felszámolását nem jelezték nekik.

Ám a viteldíj-különbözet mellett valószínűleg a poggyászdíj-különbözetet is meg kellett fizetniük az utasoknak, és ez utóbbi összegét több tényező is befolyásolhatta. Ezzel egy olyan változó mértékű költség merült fel, amely sem a cég kommunikációjából, de még a szabályaiból sem derült ki egyértelműen.

Ezen kívül a GVH szerint a légitársaság egyes esetekben a Wizz Flex árakkal sem bánt megfelelően. A szolgáltatás tényleges igénybevételekor ugyanis a foglalások módosítása során az utasok az újonnan kiválasztott jegy áraként magasabb árat láttak, mintha ugyanarra az időpontra, ugyanarra a járatra Wizz Flex módosítás nélkül foglaltak volna jegyet. A jegyfoglaló rendszer így volt beállítva.

A légitársaság összesen 250 millió forint kompenzációt fizet az utasoknak, és módosítja a szolgáltatását, illetve az azzal kapcsolatos tájékoztatást.

A kompenzációban részesülő fogyasztók száma a GVH tájékoztatása szerint 120 – 220 ezer közé tehető,

az átlagos összeg pedig 8,3 euró lesz utasonként.

A kompenzációt a cég a fogyasztók Wizz fiókjában írja jóvá ( ez egy olyan virtuális, a cégnél vezetett “számla” amelyről a Wizz szolgáltatásaiért lehet házon belül fizetni), és ott öt évig használhatják fel, vagy ha a bankszámlaszámukat elküldik, akkor készpénzre válthatják. A vissza nem igényelt, bennmaradó összeget öt év után az SOS Gyermekfalu Alapítványnak utalják át.

A Wizz Air fedélzetén jelenleg egy pohár sör vagy egy pohár bor 8,5 euróba kerül.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkEddig tartott a nagylelkűség, felejtős az ingyenjegy a Wizz AirnélTíz év után az ügyfelek szemszögéből nézve durván leromlottak az Erste Bank és a légitársaság közös hitelkártyájának feltételei.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat gvh kompenzáció repülés wizz Air Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Bucsky Péter
2024. április 18. 04:32 Adat, Vállalat

Most lehet hibáztatni Brüsszelt: kamionok áradatát szabadítja az utakra

A zöldnek mondott intézkedések a közúti áruszállítást hozzák helyzetbe, ezek hatására várhatóan jelentős mennyiségű vasúti forgalom terelődik kamionokra.

Hajdu Miklós
2024. április 8. 04:34 Vállalat, Világ

Nincs sok oka bizakodásra a német autógyártóknak

A politika kevésbé tolja most az elektromos átállást, amire egyébként lenne Európa-szerte kereslet, csak kérdéses, hogy ezt a hagyományos német gyártók szolgálják majd ki.

Bucsky Péter
2024. április 4. 04:34 Közélet, Vállalat

Egyre több rossz hitel mögé kell beállnia az államnak, hogy a magyar cégek forráshoz jussanak

Főleg az agrárvállalkozásoknál tolják az állami kezességvállalást annak ellenére is, hogy a hitelfelvevők egyre jelentősebb része végül nem tud törleszteni.

Fontos

Elek Péter
2024. április 24. 04:35 Pénz

Olyan gazdagok a nyugdíjba vonuló amerikaiak, hogy azt még a forint is megérzi

Amerikai infláció: volt, van, lesz; és az emiatt magasan ragadó dollárkamatokhoz mérik minden más deviza hozamát - a forintét is.

Bucsky Péter
2024. április 23. 04:33 Élet, Tech

Sikerült volna csökkenteni az autók fogyasztását, helyette jöttek a SUV-ok

Hiába szorgalmazza az Európai Unió, hogy legyenek egyre kevésbé szennyezők a személyautók, a városi terepjárók miatt egyre rosszabb a helyzet.

Bukovszki András
2024. április 22. 04:37 Pénz

Kifulladni látszik a magyar államadósság-ráta csökkenése

Nemcsak rövid, hanem középtávon is magasan ragadhat az adósságráta, ami a gazdasági felzárkózási folyamatunkat is megnehezítheti.