A világ legmilitarizáltabb országában két civilre jut egy katona
A Hamasszal szombat óta háborúban álló Izrael a világ egyik legnagyobb bevethető katonai állománnyal rendelkező országa. A férfiak három, a nők közel két évet töltenek a seregben, és a sorkötelesek 80 százaléka valóban fegyveres szolgálatot tesz.
A 9 milliós lakosú Izraelben így a 170 ezres honvédség mellé közel félmillió tartalékost lehet bevetni. Közülük 300 ezren az elmúlt négy napban kaptak is behívót.
Így az izraeli társadalom 7,6 százaléka bevethető egy háborúban. Ez kiemelkedő arány, de csak a hatodik legmagasabb a világon. A toplista az International Institute for Strategic Studies londoni thinktank nemzetközi adatbázisa alapján így néz ki*2021-es adatok szerint, vagyis az orosz-ukrán háború haderőfejlesztései ebben még nincsenek benne:
A kommunista Észak-Korea 7,7 millió fegyveres állománya a tejes lakosság 30 százalékát teszi ki, közülük 5,9 millióan a párt Munkás-Paraszt Vörös Milíciájába, vagyis a helyi Munkásőrségbe tartoznak. Dél-Koreában 3 millió tartalékos és ugyanannyi paramilitáris állomány vethető be. Az észak-koreai pártkatonaság toborzóvideója:
A harmadik Kuba után a hetekben Hegyi-Karabahot elvesztő Örményország következik, de ott van a top 15-ben Azerbajdzsán is. Európában Ciprus, Törökország, Görögország és a Moszkva alá rendelt Belarusz van az arányaiban legnagyobb személyi állománnyal rendelkező országok között.