Hírlevél feliratkozás
Rigó Anita
2018. szeptember 4. 15:30 Világ

Az ingázás közbeni emailezésnek is bele kellene számítania a munkaidőbe

A munkahelyükre ingázók olyan gyakran töltik emailezéssel az oda- és a hazaútjukat, hogy az utazás idejének is bele kellene számítania a munkaidőbe egy brit egyetem kutatói szerint – írja a BBC.

A University of West England tanulmánya megállapította, hogy a vonaton elérhető wifi és a mobiltelefonok elterjedése meghosszabbította a munkaidőt. A felmérésbe 5000 Londonba ingázó vonatutast vontak be, és kiderült, hogy a vonat wifijét használó ingázók 54 százaléka munkaemaileket küldött, sokan pedig a saját internetkapcsolatukat használták ugyanerre.

Azok, akik éppen úton voltak a munkahelyükre, a friss emaileiket olvasták, míg hazafele a rendes munkaidőben be nem fejezett feladatokkal foglalkoztak.

Sokan úgy látják, hogy az utazás amúgy is üres időtöltés lenne, ezért kezdenek el foglalkozni a munkával már a vonaton. A kutatás ugyanakkor felveti a kérdést, hogy a munka-magánélet egyensúlya szempontjából egészséges-e, ha a munkaidőn kívüli emailezésekkel meghosszabbítjuk a munkaidőt. És ha már meghosszabbítjuk, akkor nem kellene-e munkaidőként elismerni?

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA munka világa gyarmatosította a magánéletünket

Persze, ha a munkáltatók bele is mennének a dologba, az biztos, hogy jobban ellenőrizni akarnák, hogy mit csinál a dolgozó, mielőtt beér az irodába.

Az okostelefonok és más könnyen hordozható elektronikus eszközök, valamint az internetelérés javulása miatt a munka és a magánélet közötti határ szinte teljesen elmosódott, és ebben a helyzetben a kettő közti egyensúly is könnyen felborulhat. Mivel a munkaidőt már szinte sehol nem lehet percre pontosan mérni, ezért a munkaadókon, a dolgozókon és az állami szabályozáson is múlik, hogy hol húzzuk meg a határt, mikor van vége a munkának és mikortól kezdődik a szabadidő.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkNem szétválasztani, hanem egybeolvasztani kellene a munkát és a magánéletetA munkaügyi guru azt mondja, nem érdemes ellenkezni, inkább alkalmazkodni kellene az elkerülhetetlenhez.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Világ Egyesült Királyság ingázás munka munka-magánélet egyensúly Olvasson tovább a kategóriában

Világ

Mészáros R. Tamás
2024. november 19. 06:03 Világ

Még nagyobb amerikai függésben várja Trumpot Európa, mint nyolc éve

Trump visszatérésére a gazdasági, védelmi és pénzügyi integráció mélyítése lenne a logikus válasz, de ezt belső ellentétek akadályozzák.

Jandó Zoltán
2024. november 18. 14:35 Világ

Nem álltak le az orosz gázszállítások, de ha leállnának sem lenne gond

Nem okozna ellátásbiztonsági problémát, ha leállnának az orosz gázszállítások Ukrajnán keresztül, és az árakat is csak átmenetileg emelné meg.

Gajda Mihály
2024. november 16. 07:05 Világ

A tengeri útvonal, amely mindenkinek fontos, mégis egyre veszélyesebb

Elvileg minden nagyhatalom abban érdekelt, hogy a Vörös-tengeren át lehessen jutni, mégis egy éve tartják rettegésben a hajósokat a húszi támadások.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.