Miután egy év alatt harminc százalékkal esett a bevétele, csődvédelmet kért*A csődvédelem azt szolgálja, hogy hiába nem képes határidőre fizetni hitelezőinek egy cég, ne számolhassák fel azonnal, hanem ütemezetten elégíthesse ki a hitelezőit. a legrégebbi amerikai fegyvergyártó, a Remington. A 202 éve alapított cég idén eddig 7,4 millió dolláros hiányt halmozott fel. Február közepén kért csődvédelmet, ami csak vasárnap este lett nyilvános – írja a CNBC.
Azóta a cégnek sikerült megállapodnia hitelezőivel, hogy 948 millió dolláros adóssága tulajdonrészért cserébe 700 millió dollárral csökkenjen, és 145 millió dollár tőkét is sikerült szereznie. A hétvégén egyébként több tüntetés is volt az USA-ban a fegyverhasználat szigorításáért, miután a februári floridai iskolai lövöldözésben 17-en haltak meg.
Az amerikai fegyvergyártók a számok alapján nagyon rosszul jártak azzal, hogy a magát a fegyveripar igaz barátjának nevező Donald Trump lett az elnök. A fegyvergyártók forgalma jelentősen visszaesett a megválasztása óta, ugyanis a fegyvertartók hagyományosan akkor halmoznak fel jelentős készleteket, amikor attól kell tartaniuk, hogy szigorítják a törvényeket. Hillary Clinton vereségével azonban elszállt ez a veszély.
Ennek megfelelően Trump hatalomra kerülése előtt jelentősen nőtt a legyártott fegyverek száma. 2016-ban 11 millió lőfegyvert gyártottak az USA-ban, egy évtizeddel korábban viszont kevesebb mint négy milliót.
A Remington tulajdonosa egy magántőke alap, a Cerberus, amely tíz évvel ezelőtt kezdett el felvásárolni több fegyvergyártót is. A 2012-es, 26 ember halálát okozó newtoni iskolai lövöldözés után azonban úgy döntött a Cerberus, hogy kiszáll a fegyveriparból, de nem talált vevőt.
A Remingtonnak komoly szerepe volt a történelemben, honlapja szerint a két világháborúban a szövetségesek lőszerének több mint felét ez a cég gyártotta. Jelenleg 3500 alkalmazottja van, és az egyik legnagyobb lőszer- és lőfegyvergyártó az USA-ban.
Világ
Fontos