Hírlevél feliratkozás
Rigó Anita
2018. március 9. 14:26 Világ

Két nagy multi olyat lépett pálmaolajügyben, ami végre változást hozhat

A környezetvédők sok éve harcolnak azért, hogy megállítsák a pálmaolaj-előállítással járó hatalmas természeti pusztítást a világban. Most februárban két fogyasztási cikkeket gyártó vállalatóriás, a Nestlé és az Unilever is fontos lépést tettek azért, hogy megfeleljenek ezeknek az elvárásoknak, és eddig példátlan módon közzétettek egy listát az összes pálmaolaj-beszállítójukról.

A két vállalat fontos szereplője a globális pálmaolajiparnak, mivel az összes előállított pálmaolaj négy százalékát ők vásárolják fel – írja a Seeking Alpha.

Az Unilever és a Nestlé lépése jelentős javulást hozott a pálmaolaj ellátási láncának átláthatóságában, ugyanis az előállítási folyamat végén álló (angolul downstream) vállalatok még sosem tettek közzé hasonló részletességű információkat a beszállítói hálójukról. Kereskedelmi kapcsolataik teljes közzétételével a két vállalat a 62 milliárd dolláros pálmaolaj-szektor többi cégére is nyomást gyakorolhat, hogy hasonlóan közzétegyék listáikat. A lépés után mindkét vállalat számára nehezebb lesz ezentúl olyan termesztőkkel fenntartani a kereskedelmi kapcsolatot, akik erdőirtást folytatnak vagy földeket égetnek fel a pálmaolaj-termesztés érdekében.

Paul Polman, az Unilever vezérigazgatója egyébként már az év eleji davosi Világgazdasági Fórumon utalt erre a lépésre:

Sokan úgy gondolják, ha kiszervezik az értékláncukat, akkor a felelősségüket is kiszervezik. Szerintem ez nincs így. Élen kell járnunk a változásban, az Unilever éppen ezért köteleződött el a nagyobb átláthatóság mellett, és továbbiakban is azon fog dolgozni a partnereivel, hogy a pálmaolaj-iparban pozitív változásokat érjen el.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkNagyon úgy néz ki, hogy száműzi a pálmaolajat az energiapiacról az EUNagy sikert jelenthet ez a környezetvédőknek.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Világ erdőirtás fenntarthatóság környezetvédelem nestlé pálmaolaj unilever Olvasson tovább a kategóriában

Világ

Mészáros R. Tamás
2024. október 10. 04:40 Közélet, Világ

Kína egyik uniós hídfőállása lett Magyarország, de ki fog ebből hasznot húzni?

A magyarhoz hasonló stratégiák eddig nem sok haszonnal, cserébe viszont jelentős kockázatokkal jártak.

Torontáli Zoltán
2024. október 8. 12:19 Adat, Világ

Épp Kínával indul az e-autók miatt háború, pedig onnan jön a legtöbb high-tech termék

Kínából importálnak az uniós országok a legnagyobb értékben fejlett technológiájú termékeket.

Mészáros R. Tamás
2024. október 8. 04:39 Élet, Világ

Ha a kormány kelet felé néz, ott is azt látja, hogy küzdeni kell a növekedésért

Kínában a 2008-as válság óta nem látott módszerekkel próbálnak élénkíteni, de szerkezeti átalakításokról hallani sem akarnak.

Fontos

Bucsky Péter
2024. október 9. 04:41 Élet, Közélet

Gáláns aprópénzszórás lehet a családi adókedvezmény megduplázása

Kis lépés az államnak, nagy lépés a választási kampánynak. A szegényeknek inkább a családi pótlék emelése jönne jól, de arról nincs szó.

Jandó Zoltán
2024. október 7. 04:34 Pénz, Vállalat

Valódi pénzgyárat indíthatott volna be a magyar vállalkozó hamis brazil kötvénye

Alkalmas lehet a hamis kötvény kvázi tisztára mosására, ha valaki úgy viszi be egy cégbe, ahogy azt a papíron ezermilliárdokat érő brazil állampapírral tették.

Török Zoltán
2024. október 6. 05:39 Világ

Van már akkora bajban Európa, hogy Egyesült Államok legyen belőle?

A Draghi-jelentés jó látleletet nyújt az EU gazdasági kihívásairól, de erősen kérdéses, hogy érdemes és lehetséges-e a központosítás felé elmozdulni.