Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2022. október 10. 13:03 Vállalat

Elmagyarázta a DM és a Rossmann, miért kell árat emelni, és hogy mire figyeljünk

A német sajtó rendszeresen foglalkozik a kiskereskedelmi árak trendjeivel és összehasonlításokkal, ám ahogy például a Focus írta nemrég, a drogériákat különösen nehéz monitorozni. Az újság szerint a DM üzleti modelljében például benne van, hogy az egyes boltokat önálló pénzügyi egységként kezelik, vagyis egy drágább bérleti díjú vagy magasabb egyéb költségekkel üzemelő boltnak több bevételt kell elérnie, hogy legyen fedezet a haszonra. Ennek következtében a német városok központjában lévő üzletekben egyes termékek drágábbak, mint például a városszéli bevásárlóközpontokban.

A Ruhr24 most megkérdezte a drogériákat, hogy mi okozza náluk az áremeléseket. A Müller nem válaszolt az újságnak, a DM és a Rossmann viszont igen, és a szokásos okokat említették: nagyon drágulnak az alapanyagok, illetve sokszor nagyon kevés az alapanyag, a költségeket pedig az ellátási láncok zavarai emelik magasabbra. Emelkednek a szállítási és az energiaköltségek is.

A DM azt hangsúlyozta, hogy 1984 óta alkalmaz egyes termékeknél úgynevezett tartós árakat, amelyeknél vállalja, hogy legalább négy hónapig nem változtat rajtuk. A cég azt mondja, hogy ezt a vállalását még a mostani inflációs környezetben is tartja. A régebb óta tartós árú termékekre rá is írja azt a dátumot, amióta az ár nem változott.

A Rossmann azt emelte ki, hogy az inflációs hatást megpróbálják ellensúlyozni a saját márkás termékekkel, amelyek iránt egyébként az utóbbi időben nagyon megnőtt a kereslet.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkMinden eddigit felülmúló tempóban drágultak az élelmiszerek szeptemberbenMár a sima vizes zsemle kilója is 1000 forint, és az inflációt az árstop sokszor csak papíron húzza le.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkHiába emelnek bért év közben is, megeszi a magyar fizetéseket a drágulásA kétarcúvá váló munkaerőpiacon az emberek egy része már annak is örül, ha megmarad a munkahelye. Az infláció miatt elszállnak a bérigények, ebből jövőre nagy konfliktusok, de brutális reálbércsökkenés is lehet.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkÚj konkurenciát kaptak a nagy drogériák, a Kifli.hu után újabb cseh szereplő érkezett a magyar piacraA Pilulka leginkább egy drogéria áruválasztékát fedi le, a raktárbázisa pedig Szlovákiában van.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat áremelkedés dm drogéria infláció Rossmann Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Jandó Zoltán
2025. június 18. 15:40 Közélet, Vállalat

Terjed a Mészáros-Felcsút kór az európai futballban, magyar áldozata is lehet

Mészáros Lőrinc sorsára juthat a felvidéki milliárdos Világi Oszkár: lehet, hogy meg kell válnia egyik focicsapatától, hogy azt ne zárják ki a Konferencia Ligából.

Bucsky Péter
2025. június 18. 06:03 Közélet, Vállalat

Nem járnának rosszul a magyar autósok az orosz olajimport megszűnésével

Meg vannak számlálva Magyarország orosz olajimportjának napjai, ha nem tudja megfúrni a kormány az Európai Bizottság tegnap bemutatott javaslatát.

Jandó Zoltán
2025. június 16. 16:03 Vállalat

Építőipar, NER, foci, uniós pénzek, de így is be tudtak dönteni egy milliárdos céget

Uniós pénzből épült egy vagy két gyümölcsfeldolgozó, de két héttel a használatba vételi engedély megszerzése után a tulajdonos felszámolás alá került.

Fontos

Mészáros R. Tamás
2025. június 19. 06:07 Közélet, Világ

Súlyos önámítás, mégis terjed Orbán szuverenitásmániája

A kormányfő és holdudvara a magyar szuverenitás védelmével indokolja bel- és külpolitikai lépéseit, de a valóságban a szuverenitás megalkotása óta álszent és vitatott jelenség.

Regős Gábor
2025. június 18. 13:40 Pénz

Ezt a kört megúsztuk, de mi lesz ősszel a magyar államadósság besorolásával?

Sikerült lehozni egy kilátásrontással az idei első kört, de a belső és külső kihívások miatt egyáltalán nem lehetünk nyugodtak az őszi felülvizsgálatok előtt.

Vámosi Ágoston
2025. június 17. 13:57 Világ

A benzint, a gázolajat és a gázfűtést is drágítaná 2027-től az EU klímavédelmi lépése

Sokan ellenzik a lépést, az Európai Bizottság szociális klímaalappal enyhítené a fűtés és az üzemanyagok árának várható emelkedését.