Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2020. március 2. 13:42 Vállalat, Világ

Legalább 80 ezer ujgurt vittek dolgozni olyan kínai üzemekbe, amelyek nagy nyugati márkáknak is gyártanak

Az ausztrál kormány által alapított, de függetlenül működő kutatóközpont, az Australian Strategic Policy Institute (ASPI) jelentette, hogy adatai szerint a kínai kormány legalább 80 ezer ujgurt helyezett át a Hszincsiang-Ujgur Autonóm területről bizonyos termelőüzemekbe.

Az ASPI 27 olyan kínai üzemet azonosított be, ahol az átköltöztetett ujgurok dolgoznak, és azt állítja, hogy sokan az átnevelő táborokból kerültek a gyárakba. A létesítmények olyan termékeket gyártanak, amelyeket közvetve 83 nagy globális márka használ, a tanulmány szerint például az Apple, a BMW, a Huawei, a Gap, a Nike, a Samsung, a Sony és a Volkswagen.

Az érintett cégek azt hangsúlyozzák, hogy a közvetlen beszállítók körében mindent megtesznek az etikus foglalkoztatás betartása érdekében, de a kérdéses gyárak nem tartoznak ebbe a körbe.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkValamit nagyon szeretne a magyar kormány Kínától. De vajon mit?Minden keleti nyitásról szóló retorika ellenére Magyarország sokkal kevésbé tudta növelni a Kínába irányuló kivitelét, mint a többi uniós ország. A kormány mégsem ezen próbál javítani.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA kazah puszta közepén épül a világ legnagyobb infrastrukturális beruházásaKína oda tervezi a világ legnagyobb szárazföldi kikötőjét, ami a világon a legmesszebb van a tengertől. Egy 100 ezres várost már fel is húztak a semmibe.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat Világ áthelyezés beszállítók gyár Kína ujgur Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. július 23. 15:58 Adat, Vállalat

A számok nem indokolják, hogy vendégmunkásokkal dolgoztató beruházót támogasson a kormány Nógrádban

Ha viszont a cég korábbi nyilatkozataival összhangban helyieket vesznek fel, akkor megtérülhet az állami ösztönzés, hiszen majdnem 10 ezren keresnek munkát a megyében.

Bucsky Péter
2024. július 23. 05:19 Közélet, Vállalat

A pénz már a Molnál van, de jobb lesz-e a magyar hulladékos rendszer?

Fél év alatt elvitte a Mol az ágazati profit harmadát, miközben nőtt a hazai hulladékgyűjtés és kezelés korábban átlagosnak számító költségszintje.

Jandó Zoltán
2024. július 22. 11:54 Adat, Vállalat

Magyar olajellátás: „ha Al Caponéval üzletelsz, legyen B-terved”

Nagyobb a füstje, mint a lángja a Lukoil-ügynek: nem valószínű, hogy az orosz olajipari cég ukrajnai szankcionálása komoly gondokat okozna a hazai energiaellátásban.

Fontos

Bucsky Péter
2024. július 25. 18:19 Élet, Pénz

Tele van kérdőjelekkel az álomszerű utasszám-növekedés, amit a MÁV kommunikál

Egyelőre nem látszik, hogy az ország- és vármegyebérletek bevezetése óta érdemben nőtt volna a közösségi közlekedést választók száma.

Jandó Zoltán
2024. július 24. 05:46 Adat

Csak egy rekordot hagyott érintetlenül Magyarország eddigi legdurvább hőhulláma

Végül 15 napig volt érvényben hőségriasztás, de hétfőre is meg lehetett volna hosszabbítani. Az abszolút melegrekord nem dőlt meg, de sok más csúcs igen.

Torontáli Zoltán
2024. július 23. 13:52 Adat, Pénz

Keveset költünk a kormány terveihez képest, és még a megtakarítást sem állampapírba tesszük

A magyar lakosság nem hajlandó jelentősen növelni költéseit, inkább megtakarít, az viszont átrendeződött, hogy hova teszi a pénzét.