Az ausztrál kormány által alapított, de függetlenül működő kutatóközpont, az Australian Strategic Policy Institute (ASPI) jelentette, hogy adatai szerint a kínai kormány legalább 80 ezer ujgurt helyezett át a Hszincsiang-Ujgur Autonóm területről bizonyos termelőüzemekbe.
Az ASPI 27 olyan kínai üzemet azonosított be, ahol az átköltöztetett ujgurok dolgoznak, és azt állítja, hogy sokan az átnevelő táborokból kerültek a gyárakba. A létesítmények olyan termékeket gyártanak, amelyeket közvetve 83 nagy globális márka használ, a tanulmány szerint például az Apple, a BMW, a Huawei, a Gap, a Nike, a Samsung, a Sony és a Volkswagen.
Az érintett cégek azt hangsúlyozzák, hogy a közvetlen beszállítók körében mindent megtesznek az etikus foglalkoztatás betartása érdekében, de a kérdéses gyárak nem tartoznak ebbe a körbe.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkValamit nagyon szeretne a magyar kormány Kínától. De vajon mit?Minden keleti nyitásról szóló retorika ellenére Magyarország sokkal kevésbé tudta növelni a Kínába irányuló kivitelét, mint a többi uniós ország. A kormány mégsem ezen próbál javítani.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA kazah puszta közepén épül a világ legnagyobb infrastrukturális beruházásaKína oda tervezi a világ legnagyobb szárazföldi kikötőjét, ami a világon a legmesszebb van a tengertől. Egy 100 ezres várost már fel is húztak a semmibe.
Támogasd a munkánkat!
A G7-et ingyen lehet olvasni, de nem ingyen készül. Ha tetszett, amit olvastál és
hasznosnak gondolod a munkánkat, akkor támogass minket, úgy, mintha előfizetnél.
Ezzel növeled a működésünk biztonságát, és hozzájárulsz ahhoz, hogy olyan minőségben
írhassuk az újságot továbbra is, ahogy eddig.
Magánszemélyként és cégként is küldhetsz nekünk pénzt egy egyszerű bankkártyás
fizetéssel vagy havi rendszerességgel. Köszönjük, hogy mellénk állsz.
Vállalat Világ áthelyezés beszállítók gyár Kína ujgur Olvasson tovább a kategóriában