Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2019. november 22. 10:15 Vállalat, Világ

Februárra kivonulhat a Tesco Lengyelországból, megvannak a vevőjelöltek

Több kudarcos kísérlet után nyáron döntött úgy a Tesco brit vezetése, hogy mindenképpen kivonul Lengyelországból, és az eladást szeptembertől kezdve felgyorsítja. A helyi sajtónak a Tesco semmit sem kommentál, de úgy tudják, hogy a cégnél azért vesztették el a türelmüket, mert hiába alakították át mélyrehatóan a lánc működését, a veszteségek nem csökkentek, sőt nőttek.

Az eladást a Barclays befektetési banki ága menedzseli, és a hírek szerint annyira pörögnek, hogy már az ajánlattevők szűkített körét vezetik körbe a lengyel üzletekben. A sajtó szerint szakmai és pénzügyi befektetők egyaránt jelentkeztek a láncért, a Tesco jobban szeretné szakmai kezekbe átadni az üzleteit, és arra is ügyelne, hogy az alkalmazottak állása lehetőség szerint megmaradjon.

Az események azért is gyorsultak fel, mert a Tesco a februárban végződő pénzügyi évvel mindenképpen szeretné otthagyni Lengyelországot, így szűk két és fél hónap maradt a részletek letárgyalására.

A Tesco lengyelországi kivonulását négy-öt éve rebesgetik, állítólag már kétszer komolyan nekifutottak az eladásnak, de nem jelentkeztek megfelelően jónak tartott vevők, vagy nem adták meg azt az árat, amire a brit tulajdonos számított.

A Tescónak Lengyelországban sosem ment olyan jól, mint például Csehországban, Szlovákiában vagy Magyarországon, a tavalyi üzleti évet például 10 százalékos bevételcsökkenéssel, és 230 millió zlotys (18 milliárd forintos) adózás utáni veszteséggel zárta.

Az alapprobléma azonban az egész térségben ugyanaz: a vásárlók fokozatosan fordulnak el a hipermarketektől, nagyrészt a diszkont modellben dolgozó kisebb üzletek népszerűsége miatt. Nem jött ki jól a Tesco abból sem, hogy Lengyelországban részleges vasárnapi boltzárat vezettek be, és hiába központosította a cég felépítését, a sajtó szerint abban is alapos hibákat vétett.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA Tesco bezár 30 lengyel üzletet, és nem tart nyitva éjjel SzlovákiábanLengyelországban a boltszám csökkenése négy éve megy, Szlovákiában nem éri meg az éjjeli nyitva tartás.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkTarol a Lidl Magyarországon, hamarosan második lehet a Tesco utánNagy növekedés mellett iszonyatos hatékonysági mutatókat produkál a német diszkontlánc. Ha ez így megy tovább, nagyobb lesz mint a Spar, és még a piacvezető Tesco sem elérhetetlen.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat Világ eladás élelmiszer hipermarket kiskereskedelem kivonulás Lengyelország Tesco V4 Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Bucsky Péter
2024. november 13. 06:02 Közélet, Vállalat

Betonba és NER-be öntöttük az uniós pénzek jelentős részét

Ami papíron a hazai vállalatoknak szánt gazdaságfejlesztési támogatás, abból a gyakorlatban sokszor Mészáros Lőrinc vagy Szíjj László épített utat.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.