Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2019. július 8. 10:17 Pénz, Vállalat

Saját mobilfizetési rendszert tesztel a Lidl

Spanyolországban elkezdte tesztelni saját mobilfizetési megoldását a Lidl. A Lidl Pay névre keresztelt szolgáltatás nagyon hasonló az Apple vagy a Google Pay-hez: egy applikációt kell letölteni, és az abban tárolt bankkártyaadatok alapján a telefont a terminálhoz érintve lehet fizetni.

Mindez azért érdekes fejlemény, mert a Lidl így közvetlen versenybe száll az Apple-lel és a Google-lel, rá akarja venni a fogyasztókat, hogy fizetéskor például ne az iPhone-ba eleve beépített Wallet applikációra, hanem a saját alkalmazására kattintsanak. Az Aldi a német sajtó információi szerint (egyelőre) nem gondolkodik hasonló fejlesztésben.

A saját appnak két fontos előnye lehet. Az egyik, hogy a Lidlnek így kevesebbe kerül az elektronikus tranzakció, hiszen az ilyen vásárlások után a kereskedők ma a vásárlási összeg 0,15-0,2 százalékát fizetik a tranzakció kezelőjének. A másik előny pedig talán még ennél is fontosabb, a fizetési lehetőséget ugyanis egybeépítik a Lidl Plus nevű törzsvásárlói applikációval, és így a fizetéshez és vásárláshoz kapcsolt összes forgalmi adatot házon belül tartják. Ezek elemzésével pedig akár egyéni ajánlatokat is adhatnak a vásárlóknak.

Fontos ösztönző lesz az is, hogy a Lidl Plus használói az adatokért cserébe árkedvezményt kaphatnak. Egy ilyen alkalmazás pedig végső soron úgy is működhet, mint egy pénztárgép: a vásárló a mobiltelefonjával leolvashatja a csomagoláson lévő vonalkódot (vagy QR-kódot) és már ki is fizette az árut.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkMegkértük a Lidl robotját, ajánljon bort egy gulyáshoz, és ez lett belőleA diszkontlánc csetbotja először nem jött zavarba, aztán kicsit sikerült megkavarnunk.

Így működött a 7-Eleven fejlesztése is Japánban, ám abból súlyos bukás lett. A rendszert ugyanis nagyon gyengén védték le, a regisztrált felhasználók adatait a hackerek ellopták, és átszámolva összesen mintegy 450 ezer eurót vontak le 900 felhasználó számlájáról. Az applikáció nagyon könnyen támadható volt, mert a regisztrált felhasználóknak az elfelejtett jelszót helyreállító üzenetet akár egy második e-mail címre is kiküldték, az egyik ellenőrző kód pedig a születési dátum volt, de azt az alkalmazás minden elfelejtett és újraigényelt regisztráció esetében automatikusan 2019. január 1-jére állította be, így azt már nem is kellett feltörni.

A probléma csak Japánt érinti, de a szolgáltatás leállt, a 7-Eleven pedig kénytelen kifizetni a károsultakat.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkMár nem az olcsóság vonzza a vásárlókat, át kell alakítani az Aldi-Lidl modelltNémetországban egyre kevésbé árérzékenyek a vásárlók, a diszkont modellnek alkalmazkodnia kell ehhez, és ez elég sokba kerül.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Pénz Vállalat applikáció fizetés Lidl mobiltelefon Olvasson tovább a kategóriában

Pénz

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Avatar
2024. november 14. 10:36 Pénz

Futóhomokra épül az adócsökkentő dubajozás

Számos magyar vállalkozó akarja csökkenteni adóterhét Dubajon keresztül, ám az ezt szolgáló megoldások sokkal kockázatosabbak, mint azt a legtöbben hiszik.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Fontos

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.