Kapcsolódó tagek:
Elkezdett záródni az olló a ki- és beáramló jövedelmek között, de elsősorban nem a kivitt működőtőke megtérülése, hanem a háztartási vagyon külföldre vándorlása miatt.
Az euróövezetben gyorsabban csökkenhet az alapkamat, mint az Egyesült Államokban, ennek ellenére valószínűleg nem sokat erősödik már a dollár.
Könnyen el lehetne érni, hogy ne történjenek a brazil kötvényes cégek sztorijához hasonló ügyek, de a kormány nem ebbe az irányba indult el.
Novemberben a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma (VKF) megkötötte a bérmegállapodást a következő 3 évre, így a minimálbérek az elkövetkező időszakra “kőbe vannak vésve”. A véső azonban nem biztos, hogy annyira mélyre ütött, mint gondoljuk.
Nagyon más a helyzet, mint 2016-ban, és hiba lenne azt gondolni, hogy az elnök a Kongresszuson mindent simán átvisz.
Emelkedett októberben a kiskereskedelem forgalmának volumene, a nyers adat szerint 4, naptárhatástól megtisztítva 3,6 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért szintet. A változás azért fontos, mert szeptemberben csökkent a boltok forgalma, amit a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) és a Nemzetgazdasági Minisztérium az árvízhelyzettel magyaráztak.
A szeptemberi esőzések jelentős anyagi károkat okoztak, de ma már jól látszik, hogy a biztosítók nem voltak felkészületlenek.
Pont egy olyan ritka időszakban vették elő a lakhatás megfizethetőségének problémáját, amikor javulnak itthon a számok.
Az Egyesült Államok olajexportjának felfutásával egyre több szállítmány használja a Panama-csatorna mellett az Afrikát megkerülő útvonalat is.
A vegyipar, a kritikus ásványi anyagok és fémek, az erdészet, a vízügyi megoldások és a regeneratív mezőgazdaság is nagyobb szerepet kaphat a jövőben.