Hírlevél feliratkozás
Hajdu Miklós
2022. július 1. 14:06 Élet

Egyre több benzint lopnak az üzemanyagok drágulása miatt Nagy-Britanniában

Egy év alatt közel kétharmadával emelkedett a kifizetetlen tankolások száma az Egyesült Királyságban a rendkívüli üzemanyagár-emelkedés következtében a The Guardian beszámolója szerint. A kutak efféle megkárosítása sosem volt még ilyen gyakori, igaz, a 885 forintnak megfelelő átlagárra sem volt még példa. A helyzet súlyosságát jól érzékelteti, hogy az egyik benzinkutas szakmai szervezet vezetője szerint hacsak nem sikerül visszaszorítani a jelenséget, akár 41 millió font – vagyis majdnem húszmilliárd forint – veszteség is érheti emiatt a töltőállomásokat a következő évben.

A tankolás után azonnal elhajtó autósok számának növekedése mellett egyre többen jelzik a kasszáknál, hogy nem tudják kifizetni a járművükbe töltött üzemanyag árát. Ezen felül a benzinkutak személyzetével gyakran agresszívabbak a magas árak miatt felháborodott vásárlók, főleg, ha épp csökkennek valamicskét a nagykereskedelmi árak, a kedvező változások ugyanis nem érvényesülnek azonnal a töltőállomásokon.

Az atrocitások és a jellemzően száz font alatti értékben elkövetett lopások még nem merítik ki a bűncselekmény fogalmát, így az elmúlt években egyébként is leterheltté vált rendőrség sem segít a kutasoknak minden esetben. Az üzemanyag-kereskedők tehát nincsenek könnyű helyzetben, a folyamatosan növekvő rezsi- és munkaerő-költségek nemcsak az olajár kisebb mérséklődéseinek, de a kormányzati adócsökkentéseknek a hatásait is felmorzsolják a kiskereskedelmi árak képzésekor, amit aztán vásárlók további veszteségeket okozó magatartással honorálnak.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikk5 hónap alatt 42 milliárdot bukott az állam azon, hogy hatósági árassá tette az üzemanyagotA korábban Európában relatív drágának számító magyar üzemanyagárak harmadával maradnak el az uniós átlagtól, ezzel ösztönözve a többletfogyasztást és így az áfabevételeket.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkNem a gáznál a legfájdalmasabb a szakítás OroszországgalVéget ér a szabad energiakereskedelem korszaka, de az Oroszországgal való szakítást nehezíti, hogy akad a földgáznál nehezebben beszerezhető energiahordozó is.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkTőlük várják a megoldást, de alig tudják már növelni a felhozatalt a legnagyobb olajkitermelőkA szándék megvan a növelésre, de már tavasszal is több millió hordóval maradt el a kitermelés a kvóták által meghatározott mennyiségtől.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Élet benzin benzinár benzinkút nagy-britannia üzemanyag Olvasson tovább a kategóriában

Élet

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.

G7.hu
2024. november 19. 09:27 Élet

Szentkirályi Balázs-díjat alapít a G7

A G7 szerkesztősége, volt munkatársai díjat alapítanak a tavaly elhunyt Szentkirályi Balázs emlékére, aki a G7 2017-es alapítástól súlyos betegségéig a gazdasági portál vezérigazgatója, szerkesztője volt.

Vermes Nikolett
2024. november 17. 06:09 Élet

Milyen esélyekkel indul egy elhagyott csecsemő a magánkórházban születetthez képest?

Szerető családban eltűnhetnek a kezdeti viszontagságok következményei, de fontos, hogy minél kevesebb időt töltsenek átmeneti körülmények között.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.