Révész Máriusz aktív kikapcsolódás fejlesztéséért és népszerűsítéséért felelős kormánybiztos egy sajtórendezvényen ma azt mondta, szerdán elkezdték az egyeztetéseket a Pénzügyminisztériummal arról, hogy a magyar cégek valamilyen kedvezményes formában vállalati kerékpárflottákat üzemeltethessenek.
A részletek még nem ismertek, de a kormánybiztos azt mondta, a minisztérium adóügyekért felelős szakembereivel kezdtek bele az egyeztetésekbe, ami arra utal, hogy céges, vagy esetleg munkavállalói adókedvezményekben gondolkodhatnak.
Nemrég írtunk arról, hogy például Finnországban, a 2021-es költségvetés tervezésekor merült fel a céges biciklik adótámogatásának ötlete. Az ottani pénzügyminisztériumi javaslat szerint a munkáltató vásárolná meg a biciklit, amelyet szabad használatra átadna a munkavállalónak. A cég a bicikli árával csökkenthetné a munkáltatói személyi jövedelemadó fizetési kötelezettségét, vagyis a költséget leírhatná a fizetendő adó összegéből.
Visszatérve a magyar ösztönzőkhöz: nemrég indult el az elektromos biciklik vásárlásának állami támogatásos rendszere, ebben a pedálszenzoros e-biciklikhez legfeljebb 90 ezer, a nyomatékszenzoros modellekhez pedig legfeljebb 150 ezer forintos támogatást lehet igényelni.
Révész Máriusz azt mondta, tavaly 3500 elektromos biciklit értékesítettek Magyarországon, de összesen 350 ezer e-kerékpár készült az országban, ebből 270 ezret a tószegi központú Accell Hunland Kft. készített. Ebben az üzemben egyébként nemrég készült el a 3 milliomodik kerékpár.
2019-ben a cég elérte a 100 milliárd forintos árbevételt, 600 embert foglalkoztat jelenleg, és Jász-Nagykun-Szolnok megyében a harmadik legnagyobb vállalattá nőtte ki magát – mondta Vass Attila ügyvezető igazgató.
Élet
Fontos