Hírlevél feliratkozás
Rigó Anita
2017. november 17. 11:59 Vállalat

A GE után a Siemens is leépítéseket jelentett be

A német gépipari óriás csütörtökön jelentette be, hogy egy nagyobb átalakulás keretében 6900 dolgozóját bocsátja el világszerte, így reagálva az energia- és az árupiaci szektorban végbemenő változásokra. A leépítések felét Németországban hajtják végre több év alatt. Görlitz és Lipcse városokban 920 munkahely esik áldozatul, míg az erlangeni és az offenbachi üzemek összevonása miatt 700 dolgozót küldenek el.

A vállalat indoklása szerint az elbocsátásokra azért van szükség, hogy szakértelmük hosszú távon versenyképes maradhasson az erőművi, valamint a hajtómű és gázturbina üzletágban.

A 6900 főből 6100-at az energetikai divíziójukból küldenek el. Az érintett területeken való karcsúsítás ellenére a Siemens más területeken továbbra is toboroz embereket, a tervek szerint jövőre is legalább annyit, mint idén. A cég emellett azon lesz, hogy a leépítésben érintett dolgozókat áthelyezzék a 3200 betöltetlen álláshely egyikébe.

A Siemens bejelentése pár nappal azután jött, hogy a rivális GE is nagy átalakulást jelentett be, melynek keretében szűkítik a vállalat tevékenységét és több ezer dolgozót bocsátanak el.

Sem a Siemens, sem a GE nem volt eddig felkészülve a változó energiapiaci körülményekre, ami abból a folyamatból fakad, hogy a kormányok és a vállalatok is egyre inkább a megújulókat preferálják a nagy, fosszilis üzemanyaggal működő üzemek helyett.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkÓriási átalakulást jelentett be a GE, ami Magyarországot is elérhetiAz egyik legrégebbi amerikai vállalat január óta a magyar GDP-hez közelítő összeget veszített az értékéből. Lépni kellett, ez lett belőle.

Fotó: AFP/Europress

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat energiapiac leépítés Siemens Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Bucsky Péter
2024. november 13. 06:02 Közélet, Vállalat

Betonba és NER-be öntöttük az uniós pénzek jelentős részét

Ami papíron a hazai vállalatoknak szánt gazdaságfejlesztési támogatás, abból a gyakorlatban sokszor Mészáros Lőrinc vagy Szíjj László épített utat.

Fontos

Jandó Zoltán
2024. november 21. 06:04 Közélet

Újabb nagy ingatlant vett a Balatonnál a csopakiakkal hadakozó kormányközeli üzletember

Egyetlen cég tett ajánlatot azon az árverésen, amelyet a nemzeti vagyonkezelő a csopaki honvédségi üdülő értékesítésére írt ki. A vevőt már ismerik a helyiek.

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.