Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2018. szeptember 5. 13:26 Világ

A kenyai tengerpartra is repülhet a Ryanair és az EasyJet

Kenya egyeztetéseket tervez a Ryanairrel és az EasyJettel arról, hogy a két fapados légitársaság járatokat indítson az ország valamelyik repülőterére, értesült a Bloomberg. Kenya nem csak a szafarikról, hanem a tengerpartjairól is híres, a turizmus pedig az ország egyik legfontosabb bevételi forrása.

Nadzsib Balala turisztikai miniszter azt mondta, dolgoznak azon a stratégián, amely megteremtené a lehetőségét, hogy az Egyesült Királyságból Kenyába repüljenek a fapadosok. A célpont elsősorban Mombasa, az ország második legnagyobb városa lehet, amely az Indiai-óceán partján fekszik, és a helyi turizmus központja.

A Kenyába utazó turisták között az amerikaiak vannak a legtöbben, de utánuk rögtön az Egyesült Királyság következik, India és Kína után pedig ötödik helyen ott vannak a németek is. A beutazók száma idén a várakozások szerint 18 százalékkal nőhet, elsősorban annak köszönhetően, hogy a biztonság megfelelő, az infrastruktúra fejlődik és a nagy nemzetközi hotelláncok is egyre jobban felfedezik az országot.

Kelet-Ázsiába is repülnének a fapadosok valószínűleg, de sajnos ennek az orosz légtérhasználati díj igen erős korlátja:

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkAz oroszok a levegőből is pénzt csinálnak, ezért nem repülhetsz fapadossal Kelet-ÁzsiábaEurópából a Távol-Keletre Szibéria felett lehet gazdaságosan repülni, az oroszok azonban nem engedik meg mindenkinek a légi folyosó használatát.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Világ EasyJet fapados Kenya Ryanair tengerpart Olvasson tovább a kategóriában

Világ

Váczi István
2024. április 30. 04:37 Világ

Olyan lehetőség előtt áll az orosz hadsereg Ukrajnában, mint utoljára két éve

Nem sikerült kihúzniuk az ukránoknak jelentősebb területveszteség nélkül a lőszerutánpótlás és létszámbeli erősítés beérkezéséig, és az is kérdés, nem kerülnek-e még nagyobb bajba.

Avatar
2024. április 27. 04:37 Világ

Amerika részben hátat fordít a fenntarthatóságnak, Európa még kitart

Bár az ESG-célkitűzéseket mindössze néhány évvel ezelőtt állították fel, már annyi feszültséget okoztak, hogy az Egyesült Államokban részben feladták őket.

Váczi István
2024. április 26. 04:39 Adat, Világ

Kimeríthetetlen orosz hadsereg? Egyre fogy az egyik legfontosabb fegyverük

Népszerű elképzelés, hogy az orosz hadsereg szinte bármekkora veszteséget képes pótolni, ám a Szovjetunióról örökölt fegyverkészletek sem végtelenek.

Fontos

Torontáli Zoltán
2024. május 1. 04:34 Élet, Vállalat

Hogyan lehet olcsóbb az Afrikából ideszállított eper, mint a magyar?

Az semmi, hogy a görög-spanyol-egyiptomi szamóca olcsóbb, mint a magyar, de lassan a német-holland-belga is az lesz, ha nem fejlesztjük sürgősen az ágazatot.

Bucsky Péter
2024. április 29. 04:33 Adat, Élet

Külföldi polgármestert is választhatna több magyar település a nagy arányuk alapján

Nem feltétlenül ott él a legtöbb külföldi állampolgár Magyarországon, ahol azt a gazdasági fejlettség alapján várnánk.

Hajdu Miklós
2024. április 28. 04:33 Élet

Ha így megy tovább, az alapkamat helyett a folyók vízállása határozza meg az inflációt

Eddig a globális felmelegedés árakra gyakorolt hatásait többnyire átmenetinek, esetlegesnek tartották az elemzők, de eljött az ideje a szemléletváltásnak.