Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2019. október 11. 10:47 Élet, Világ

Óránként 3 ezer forintért mennyit innál egy bárban?

Michael Butler amerikai rendezvényszervező rengeteg olyan adománygyűjtő partit szervezett, ahol a résztvevőknek csak egy órára szóló belépődíjat kellett fizetniük, és az esemény alatt a bárban korlátlanul fogyaszthattak. Butler elég hamar rájött, hogy ha a belépőjegyek nagy részét előre adja el egy online felületen, akkor fel tud készülni a bárban várható fogyasztásra, és az italokat nagyobb kiszerelésben vásárolva csökkenteni tudja a költségeit.

A tapasztalataiból felépített egy üzleti tervet, és nyitott egy olyan kocsmát St. Louis-ban, amely óradíj-alapon működik. A vendégek óránként 10 dollárt, azaz körülbelül 3 ezer forintot fizetnek, és annyit isznak, amennyit csak akarnak.

A szigorú, ráadásul államonként is változó amerikai alkoholforgalmazási szabályok miatt azonban az egységnek van pár formális szabálya. A vendégeknek regisztrálniuk kell, és mindig előre be kell jelentkezniük az időpontokra. A pultos egyszerre mindig csak egy italt szolgál ki egy vendégnek, és még követi is, hogy ki mennyit iszik. A vendégek jogosítványait beszkennelik, vagyis szükség (balhé) esetén mindenkit azonnal be tudnak azonosítani, a magasság és testsúly alapján pedig meg tudják becsülni, ha valaki adott idő alatt túl sok alkoholt fogyaszt.

Így az egész vállalkozás egy zárt klub formai követelményei mögé rejtett, valójában azonban mindenki előtt nyitva álló bár, a helyi szabályoknak való megfelelés miatt azonban másképp nem működhetne. Keményebb italok fogyasztása esetén az óradíj a duplájára emelkedik.

A környéken egyébként a bárokban 12-16 dollár között kaphatók alapszintű koktélok, így sokan megkérdőjelezik, hogy az óránkénti 10 dolláros díj mögött minőségi italok lehetnek. Az is kérdéses, hogy a bár ebben a konstrukcióban milyen közönséget vonz majd, hiszen az egész az előre eltervezett és minél gyorsabb lerészegedés jó lehetőségét vetíti előre. Japánban már régóta működnek ehhez hasonló modellben kocsmák, és ott sem az igényesebb, pénzesebb réteget vonzzák.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkKétszer megtankolhatod a kocsit, ha száraz volt a novemberedA kampány által megcélzott csoport fogyasztási adataiból kiindulva 22-33 ezer forintot spórolhatott, aki megállta, hogy novemberben ne igyon alkoholt.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Élet Világ alkohol alkoholfogyasztás bár kocsma óradíj St. Louis Olvasson tovább a kategóriában

Élet

Stubnya Bence
2025. március 31. 06:01 Élet, Pénz

Meglepő városokban kell keresni a leggyorsabban dráguló lakótelepi lakásokat

Az abszolút listán Pest és Debrecen kiszorította Győrt és Sopront, de a leggyorsabb áremelkedés Komlón, Várpalotán, Miskolcon és Szegeden ment végbe.

Vámosi Ágoston
2025. március 30. 06:07 Élet

Feles reggelire, cigi helyett Xanax, ebben a közegben indul kirakatháború a drogok ellen

Nem várható kedvező változás a kábítószer-ellenes felbuzdulástól, az egymilliárdos kocsmaprogramnak pedig nagyon rossz az üzenete szakemberek szerint.

Stubnya Bence
2025. március 26. 06:01 Élet, Vállalat

Temetik az otthoni munkát, de éppen most alakul ki a mindenki számára hasznos formája

Szigorításról szólnak a hírek, pedig stabilizálódik a távmunka szerepe, és egyre inkább látszik, hogy hány irodai nappal kerülhetők el a hátrányai.

Fontos

Torontáli Zoltán
2025. április 1. 05:58 Vállalat

Ezért nem tud ma beszállni az árversenybe a sarki élelmiszerbolt

Az árrésstop minden korábbinál jobban megmutatta, milyen hatalmas előnyben vannak a nagy boltláncok a beszerzések terén a kisboltokhoz képest.

Hajdu Miklós
2025. március 29. 15:04 Világ

Európában a klímavédelem nyírta ki az olcsó kisautókat, Amerikában Trump vámjai fogják

Az áremelkedés miatt jellemzően az olcsóbb és kisebb típusok tűnhetnek el az amerikai autópiacról. Ilyeneket már Európában is egyre nehezebb találni.

Bucsky Péter
2025. március 29. 06:06 Podcast

Lemarad a gazdaság a népesség növekedése mögött, ha nem csökken Afrika kizsákmányolása

A nehézségekben a rossz kormányzási gyakorlatoknál is nagyobb szerepe lehet az adóelkerülésnek és az egyoldalú kereskedelmi kapcsolatoknak.