Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2019. május 25. 13:36 Élet, Világ

25-ből 24 nőnek nem lett gyereke azok közül, akik lefagyasztották a petesejtjeiket

Egy angol kutatócsoport feldolgozta két nagy londoni meddőségi központ adatait 10 évre visszamenőleg. Elsősorban azt vizsgálták, hogy a női páciensek miért és mikor döntenek arról, hogy lefagyasztatják a petesejtjeiket, továbbá azt is, hogy mikor mennek vissza értük a teherbeesés szándékával.

A fagyasztásos eljárást a legtöbben egyfajta biztosításnak, vagy késői esélynek tekintik, abból a tényből kiindulva, hogy a teherbeesés esélye a nőknél a 30-as évek végére általában erősen csökken. Az adatok szerint a klinikákon 25-45 év közötti nők kérték a fagyasztást és tárolást, az átlagos életkor 37 év volt.

A két klinikán 10 év alatt összesen közel 650 nő adta le a petesejtjeit, de csak 36 százalékuk azzal a kimondott céllal, hogy bebiztosítsa magát a termékenység elvesztésének esetére. Ők jellemzően egyedülállók voltak. A többiek különböző egészségügyi okokkal magyarázták a döntésüket, legtöbbször lombikprogramban vettek részt, és az ott fel nem használt mintáikat szerették volna tároltatni.

A fagyasztást kérő nők közül azonban a vizsgált időszakban csak minden ötödik tért vissza, és kérte a petesejtek beültetését. A 129 beültetésből viszont csak minden ötödik lett sikeres, vagyis a teljes mintára vetítve ez azt jelenti, hogy csak minden 25. nőnek lett végül gyereke azok közül, akik fagyasztást kértek.

Fontos adat, hogy a 129 nő közül a vizsgálat időpontjában még volt további 26 százalék, akik próbálkoznak ugyan a teherbeeséssel, de még nem sikerült nekik – az ő adataik javíthatják is a statisztikát. A visszatérő nők átlagéletkora egyébként 43 év volt.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Élet Világ Anglia fagyasztás gyerekvállalás meddőség petesejt Olvasson tovább a kategóriában

Élet

Bucsky Péter
2024. július 25. 18:19 Élet, Pénz

Tele van kérdőjelekkel az álomszerű utasszám-növekedés, amit a MÁV kommunikál

Egyelőre nem látszik, hogy az ország- és vármegyebérletek bevezetése óta érdemben nőtt volna a közösségi közlekedést választók száma.

Váczi István
2024. július 19. 11:22 Élet

Tavaly a mezőgazdaság mentette meg a magyar gazdaságot, idén viszont lehúzhatja

A forróság és a szárazság egyre inkább veszélyezteti a kukorica és a napraforgó termését, ami negatívan befolyásolhatja az ország gazdasági teljesítményét.

Torontáli Zoltán
2024. július 19. 05:26 Élet

Sok buktatót és csapdát kell elkerülnie, aki az otthonfelújítási milliókra pályázik

Nagy a rohanás az 1990 előtt épült családi házak felújítását segítő programnál, ami túlárazásokhoz és átgondolatlan korszerűsítési döntésekhez vezethet.

Fontos

Jandó Zoltán
2024. július 24. 05:46 Adat

Csak egy rekordot hagyott érintetlenül Magyarország eddigi legdurvább hőhulláma

Végül 15 napig volt érvényben hőségriasztás, de hétfőre is meg lehetett volna hosszabbítani. Az abszolút melegrekord nem dőlt meg, de sok más csúcs igen.

Torontáli Zoltán
2024. július 23. 15:58 Adat, Vállalat

A számok nem indokolják, hogy vendégmunkásokkal dolgoztató beruházót támogasson a kormány Nógrádban

Ha viszont a cég korábbi nyilatkozataival összhangban helyieket vesznek fel, akkor megtérülhet az állami ösztönzés, hiszen majdnem 10 ezren keresnek munkát a megyében.

Torontáli Zoltán
2024. július 23. 13:52 Adat, Pénz

Keveset költünk a kormány terveihez képest, és még a megtakarítást sem állampapírba tesszük

A magyar lakosság nem hajlandó jelentősen növelni költéseit, inkább megtakarít, az viszont átrendeződött, hogy hova teszi a pénzét.