Hírlevél feliratkozás
Váczi István
2021. május 14. 14:36 Vállalat

16 milliárdos fizetését magyarázza a Netpincér anyacégének vezére

A német tőzsdén jegyzett vállalatok vezetői közül tavaly a második legnagyobb javadalmazást kapta az egyebek mellett a magyar Netpincért is leányvállalatai között tudó Delivery Hero alapító-vezérigazgatója.

Niklas Östberg fizetése egy évvel korábban még nem számított kiemelkedőnek ebben a mezőnyben, akkor 350 ezer eurót (jelenlegi árfolyamon közel 125 millió forint) tehetett zsebre, ami a készpénzes juttatásának szerződés szerinti maximuma. Tavaly sem azért nőtt 45,7 millió euróra (16,25 milliárd forint) a svéd üzletember javadalmazása, mert ezt a részt emelték volna meg drasztikusan, hanem mert beváltott évekkel korábbról származó részvényopciókat.

Erről saját maga is azt nyilatkozta, hogy óriási összeg, de magyarázatként hozzátette, hogy a tavaly lehívott részvényopciók – amelyek a tőzsdei vállalatok vezetőinek bevett javadalmazási formái – nyolc és fél évvel korábbról származtak, amikor a Delivery Hero még sokkal kisebb vállalat volt. Sőt, ha nem él a lehetőséggel, akkor ezek az opciók semmivé válnak – tette hozzá.

Ezeket már korábban lehívhattam volna, de pont a vállalkozás érdekében nem tettem meg – mondta még a vállalkozó, aki ezzel persze kifejezetten jól járt. A Delivery Hero részvényeit 2017 júniusában vezették be a német tőzsdére 28 euró körüli árfolyamon, és ezt követően 2019 novemberéig 50 euró alatt maradt a jegyzés. Ezt követően viszont gyors emelkedésbe kezdett, nem utolsósorban a koronavírus-járványnak köszönhetően, amikor a befektetők rávetették magukat a technológiai, a kényszerű otthonmaradásból profitáló vállalatok papírjaira.

A részvény árfolyama idén januárban 144 eurónál tetőzött, és azóta hullámzás mellett inkább lefelé vezet az útja, mivel a befektetők egyre inkább elfordulnak az említett vállalati körtől.

Az alapító mindenesetre továbbra is hisz a vállalatában, mert arról is beszámolt, hogy a tavaly megkeresett pénz mintegy háromnegyedét Delivery Hero-részvények vásárlásába fektette. (Azt nem tudni, hogy mekkora a részesedése a saját cégében.) Östberg arról is beszélt, hogy ismét meg akarnak jelenni a német ételkiszállítási piacon, amelyet akkor adtak fel, amikor 2018 végén ezt az üzletágat eladták egy konkurensnek.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA jatt eltűnt, cím sincs mindig elég: most sem álom az ételfutárkodásPörög az ételkiszállítás, de a futárok élményei vegyesek. Az emberek hálásak, népszerű az érintésmentes kiszállítás, de a futárok többsége nem most fog meggazdagodni.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat delivery hero ételfutár fizetés Netpincér részvénytársaság Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Vámosi Ágoston
2025. április 19. 11:55 Vállalat

Még ott is papíroznak, ahol ma már az Excel is kevés

Attól még emberközpotúak maradhatnak a kisvállalatok, hogy adat-alapon vezetik a céget.

Jandó Zoltán
2025. április 16. 14:17 Közélet, Vállalat

Az UEFA-n kívül senki nem hiszi el Mészáros Lőrincnek, hogy eladta a focicsapatát

Ha az Európai Labdarúgó-szövetség komolyan venné a saját szabályait, akkor nem csak az Eszék, de a Felcsút is bajba kerülhetne. De úgy tűnik, nem veszi.

Jandó Zoltán
2025. április 15. 08:17 Vállalat

Hétszázmilliót követel a NAV a Mészáros Lőrinc esküvőjét és akadémiáját védő cégtől

Tucatnyi Mészáros-cégnek dolgozott az Eurovéd Security Zrt., amelytől 700 millió forintot vár az adóhatóság.

Fontos

Holtzer Péter
2025. április 19. 06:50 Podcast

Egyszerre aggasztó és biztató a klímahelyzet – mi az oktatás szerepe?

Ha majd a fenntarthatóság tantárgyból tett érettségi is beszámítható lesz a felsőoktatási felvételibe, szélesebb körben fogják oktatni.

Vámosi Ágoston
2025. április 18. 06:50 Adat

Az árrésstoppos magyar élelmiszer olcsóbb lett, mint Szerbiában, mégis megérheti kiutazni

Alapvető élelmiszerekért ma már nem éri meg kimenni, a zöldség-gyümölcs, cigaretta, olajos mag és divat-ékszer vonalon azonban maradtak jó lehetőségek.

Virovácz Péter Havasi Kinga
2025. április 17. 05:50 Világ

Hol van az a pont, amely felett a vámháborúnak már nincs értelme?

Amerika a potenciális recesszió mellé bizalmi és tőkepiaci válságot rakott a saját nyakába, ezzel a feltörekvő piacok közé árazta be magát.