Hírlevél feliratkozás
Váczi István
2021. május 14. 14:36 Vállalat

16 milliárdos fizetését magyarázza a Netpincér anyacégének vezére

A német tőzsdén jegyzett vállalatok vezetői közül tavaly a második legnagyobb javadalmazást kapta az egyebek mellett a magyar Netpincért is leányvállalatai között tudó Delivery Hero alapító-vezérigazgatója.

Niklas Östberg fizetése egy évvel korábban még nem számított kiemelkedőnek ebben a mezőnyben, akkor 350 ezer eurót (jelenlegi árfolyamon közel 125 millió forint) tehetett zsebre, ami a készpénzes juttatásának szerződés szerinti maximuma. Tavaly sem azért nőtt 45,7 millió euróra (16,25 milliárd forint) a svéd üzletember javadalmazása, mert ezt a részt emelték volna meg drasztikusan, hanem mert beváltott évekkel korábbról származó részvényopciókat.

Erről saját maga is azt nyilatkozta, hogy óriási összeg, de magyarázatként hozzátette, hogy a tavaly lehívott részvényopciók – amelyek a tőzsdei vállalatok vezetőinek bevett javadalmazási formái – nyolc és fél évvel korábbról származtak, amikor a Delivery Hero még sokkal kisebb vállalat volt. Sőt, ha nem él a lehetőséggel, akkor ezek az opciók semmivé válnak – tette hozzá.

Ezeket már korábban lehívhattam volna, de pont a vállalkozás érdekében nem tettem meg – mondta még a vállalkozó, aki ezzel persze kifejezetten jól járt. A Delivery Hero részvényeit 2017 júniusában vezették be a német tőzsdére 28 euró körüli árfolyamon, és ezt követően 2019 novemberéig 50 euró alatt maradt a jegyzés. Ezt követően viszont gyors emelkedésbe kezdett, nem utolsósorban a koronavírus-járványnak köszönhetően, amikor a befektetők rávetették magukat a technológiai, a kényszerű otthonmaradásból profitáló vállalatok papírjaira.

A részvény árfolyama idén januárban 144 eurónál tetőzött, és azóta hullámzás mellett inkább lefelé vezet az útja, mivel a befektetők egyre inkább elfordulnak az említett vállalati körtől.

Az alapító mindenesetre továbbra is hisz a vállalatában, mert arról is beszámolt, hogy a tavaly megkeresett pénz mintegy háromnegyedét Delivery Hero-részvények vásárlásába fektette. (Azt nem tudni, hogy mekkora a részesedése a saját cégében.) Östberg arról is beszélt, hogy ismét meg akarnak jelenni a német ételkiszállítási piacon, amelyet akkor adtak fel, amikor 2018 végén ezt az üzletágat eladták egy konkurensnek.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA jatt eltűnt, cím sincs mindig elég: most sem álom az ételfutárkodásPörög az ételkiszállítás, de a futárok élményei vegyesek. Az emberek hálásak, népszerű az érintésmentes kiszállítás, de a futárok többsége nem most fog meggazdagodni.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat delivery hero ételfutár fizetés Netpincér részvénytársaság Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Hajdu Miklós
2024. április 8. 04:34 Vállalat, Világ

Nincs sok oka bizakodásra a német autógyártóknak

A politika kevésbé tolja most az elektromos átállást, amire egyébként lenne Európa-szerte kereslet, csak kérdéses, hogy ezt a hagyományos német gyártók szolgálják majd ki.

Bucsky Péter
2024. április 4. 04:34 Közélet, Vállalat

Egyre több rossz hitel mögé kell beállnia az államnak, hogy a magyar cégek forráshoz jussanak

Főleg az agrárvállalkozásoknál tolják az állami kezességvállalást annak ellenére is, hogy a hitelfelvevők egyre jelentősebb része végül nem tud törleszteni.

Hajdu Miklós
2024. március 31. 04:32 Élet, Vállalat

Hosszú út vezetett odáig, míg ismét magyar céghez kerül a Boci csokoládé

Élénk visszhangot váltott ki, amikor a Nestlé húsz éve Csehországba vitte az édesség gyártását, amelynek eredete közel száz évre vezethető vissza.

Fontos

Lukács András
2024. április 17. 04:34 Élet

A kereslet visszafogásával érdemes csökkenteni az üzemanyagárakat

A kormány olcsóbb üzemanyagot szeretne, ám az élhető jövőt az szolgálná, ha ez azért valósulna meg, mert kevesebb benzinre és gázolajra van szükség.

Avatar
2024. április 16. 04:36 Közélet

Ha fegyelem van és rend, nincs több gond az oktatással?

Mintha az lenne az oktatásirányítás meggyőződése, hogy ha valahol gondok vannak, akkor nem érdemes vizsgálni az okokat, elég a szigorítás.

Ha tíz olcsó zsemle helyett nyolc drágábbat veszünk, akkor gazdasági fordulat van, csak még nem látszik

Gyenge kereskedelmi adatokkal indult az év, amely mögött szakértő szerzőink szerint három fontos tényező állhat, és a számokban talán csak az év második felében látszik majd a kilábalás.