Hírlevél feliratkozás
Váczi István
2019. augusztus 8. 11:15 Vállalat

Állva hagyta európai versenytársait egy amerikai rapper befektetése

A legértékesebb európai pénzügyi startuppá vált a Klarna, amelyet a legutóbbi befektetési kör alapján már 5,5 milliárd dollárra értékelnek. A svéd alapítású fizetési szolgáltató 460 millió dollárt vont be, hogy a további egyesült államokbeli terjeszkedését finanszírozza, amelynek keretében jelenleg évente 6 millió amerikai ügyfélre tesz szert a cég közleménye szerint.

A Klarna az internetes kereskedők számára online fizetési szolgáltatást kínál, egyebek mellett a PayPalhoz hasonlóan. A vásárlóknak azonban nemcsak azonnali fizetést tesz lehetővé, hanem késleltetett és részletfizetésre is lehetőséget ad, mintha csak hitelkártyát használnánk vagy áruhitelt vennénk fel. Azzal az előnnyel megtoldva, hogy ha mégsem tetszik a termék, és visszaküldjük, akkor nem kell kifizetni.*Nincs oda-vissza pénzmozgás a számlánk és a kereskedő között. A Klarna nyugat-európai elterjedtségére jellemző, hogy a csak pénzért beszerezhető német cégadatokért is lehet rajta keresztül fizetni.

A már említett Paypalon kívül olyan versenytársai vannak, mint a Square és az Adyen. Az utóbbi értékeltsége még mindig jóval magasabb, Európában viszont már minden pénzügyi területen tevékenykedő (fintech) startupot maga mögé utasított a Klarna. A Bloomberg cikke szerint legközelebb hozzá az elsősorban pénzküldési szolgáltatásáról ismert, észt alapítású Transferwise és a német, a bankolás megújítását dolgozó N26 áll, amelyek értékeltsége jelenleg egyaránt 3,5 milliárd euró körüli.

A legutóbbi körben egyebek mellett egy svéd nyugdíjalap, egy ausztrál bank, valamint a világ legnagyobb befektetési alapja, a Blackrock tett tőkét a Klarnába. A híres amerikai rapper, producer és színész, Snoop Dogg már januárban beszállt a cégbe, amelynek a reklámarca is lett. Egyelőre úgy tűnik, hogy jól választotta ki a befektetési célpontot, a Klarna egy év alatt több mint a duplájára növelte az értékeltségét, hiszen tavaly augusztusban még csak 2,25 milliárd dollárra taksálták.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkMiért vergődik Európa a startupvilágban?Európát lekörözik az amerikaiak és a kínaiak, ha innovatív techcégekről van szó. Két egyszerű oka van ennek.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat fintech klarna snoop dogg startup Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Jandó Zoltán
2024. október 7. 04:34 Pénz, Vállalat

Valódi pénzgyárat indíthatott volna be a magyar vállalkozó hamis brazil kötvénye

Alkalmas lehet a hamis kötvény kvázi tisztára mosására, ha valaki úgy viszi be egy cégbe, ahogy azt a papíron ezermilliárdokat érő brazil állampapírral tették.

Torontáli Zoltán
2024. október 2. 14:32 Közélet, Vállalat

Már a sokkok nélküli, lassított kimúlás lehet a fő cél a Dunaferr történetében

A vasmű egyre fogyó maradékába továbbra sem sikerül életet lehelni, a kormány a társadalmi-politikai veszteség minimalizálására törekedhet.

Torontáli Zoltán
2024. október 2. 04:39 Pénz, Vállalat

Jöhet a napelemesek ellenlépése, nem az állami közműveknek adják el az áramot

Az MVM öt forintos átvételi árral szúrja ki a napelemesek szemét, egy most induló magáncég az áramot a tőzsdén eladva jóval többet kínálhat.

Fontos

Mészáros R. Tamás
2024. október 10. 04:40 Közélet, Világ

Kína egyik uniós hídfőállása lett Magyarország, de ki fog ebből hasznot húzni?

A magyarhoz hasonló stratégiák eddig nem sok haszonnal, cserébe viszont jelentős kockázatokkal jártak.

Bucsky Péter
2024. október 9. 04:41 Élet, Közélet

Gáláns aprópénzszórás lehet a családi adókedvezmény megduplázása

Kis lépés az államnak, nagy lépés a választási kampánynak. A szegényeknek inkább a családi pótlék emelése jönne jól, de arról nincs szó.

Mészáros R. Tamás
2024. október 8. 04:39 Élet, Világ

Ha a kormány kelet felé néz, ott is azt látja, hogy küzdeni kell a növekedésért

Kínában a 2008-as válság óta nem látott módszerekkel próbálnak élénkíteni, de szerkezeti átalakításokról hallani sem akarnak.