Elindult egy rádió, amelynek már egyetlen műsorát sem szerkesztik és vezetik emberek
BigGPT néven elindult a német bigFM, vagyis a mannheimi Audiotainment Südwest GmbH tisztán mesterséges intelligencia (MI) által vezérelt és működtetett rádiócsatornája.
Miért fontos ez? Bár az MI különféle rádiós alkalmazására már korábban is volt néhány példa, ez az első olyan rádióállomás, amely műsorfelépítésében nagyon hasonlít az eddigi rádiókhoz, de a működtetése már teljesen automatizált, abban közvetlenül már nem vesznek részt emberek.
A csatorna döntően zenei tartalmakat sugároz, amelyeket az MI háttér különböző online adatbázisokból állít össze. Tipikus műsor például a mindennap jelentkező Top40 slágerlista, amelynek számai a Spotify hallgatási adatai alapján automatikusan állnak össze.
Az elsőszámú MI műsorvezetőt bigLayla névre keresztelték az alkotók, akinek jelenleg az a fő szerepe, hogy az adásban a számok között megválaszolja a hallgatók kérdéseit.
A hírszerkesztő és hírolvasó MI műsorvezetőt bigBennek hívják, aki elsősorban technológiai híreket böngész, szerkeszt és olvas be a zeneszámok között.
A tartalmat egy pár fős emberi csapat ellenőrzi-moderálja mielőtt adásba kerülne, annak érdekében, hogy az MI által generált tartalom semmiképpen se legyen problémás.
Az adásban folyamatosan bemondják, sőt hangsúlyozzák, hogy alapvetően mindent a mesterséges intelligencia irányít, vagyis a bigGPT nem akar hagyományos adónak látszani. A médiacég elsősorban technológiai kísérletnek tekinti az adót, a legkülönfélébb szakemberektől vár véleményeket, és elsődleges célja az, hogy a meglévő hagyományos rádióadásait fejlessze a tapasztalatokkal.
A rövidtávú lakáskiadás tiltása kis mértékben csökkentheti a lakbéreket és az ingatlanárakat, de az igaz, hogy a lakhatási válságot sehol nem ez oldja meg.
Birkatürelemre van szükség, mert a vagyonelszámolásnak nincs vége, sőt befejezési határideje sincs, és még azt sem kötelező közölni, ha egyszer vége lesz.
Míg az utóbbi években a nyugdíjasok hitelezték az államot a novemberi visszamenőleges emelésig, idén nőhet a juttatások reálértéke, mert 6 százalék alatt marad az infláció.
Évek óta tart a hazai e-kereskedők háttérbe szorulása, a kormány most intézkedhet, az offline világ után az online térben is adminisztratív eszközökkel próbálkozna.