Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2021. február 2. 14:30 Tech

Kelet-Európa nagy cégei a járványban tényleg rárohantak az internetre

Tavaly nyáron a kelet-európai nagyvállalatok 13 százaléka mondta azt, hogy a bevételének több mint 20 százalékát várja digitális értékesítési csatornából, ám idén év végére ez az arány várhatóan 47 százalékra emelkedik – ez derült ki az IDC piackutató és a világ egyik vezető informatikai cége, az Oracle közös régiós felméréséből.

Roman Biller, az Oracle értékesítési alelnöke egy sajtóbeszélgetésen nem győzte hangsúlyozni, hogy ehhez mekkora fejlesztésekre van szükség, nemcsak a vállalatoknál, hanem az őket kiszolgáló szolgáltatásoknál is. Ha majdnem minden második nagyvállalat legalább 20 százalékos árbevétel-arányos digitális értékesítést tervez, az olyan mértékű keresletnövekedést okoz a régióban, amely szinte példátlan.

Ahogy mondta, a járvány különösen a felhőalapú szolgáltatások iránti keresletet ugrasztotta meg, ám amint az egyébként is sejthető, nagy technológiai újításokról nincs szó, a pandémia hatása sokkal inkább csak az, hogy nagyon felgyorsította az egyébként is tervezett változások ütemét.

Egyre érdekesebb egyébként a globálisan dolgozó IDC adatait abból a szempontból nézni, hogy a nagyvállalati felméréseknél a cégvezetői válaszok arányai ma már alig mutatnak eltérést Nyugat- és Kelet-Európa között. Sok szempontból mintha már szinte semmi különbség nem lenne a keleti és a nyugati cégvezetők véleménye és céges informatikai fejlesztési tervei között.

A járvány viszont egy bizonyos informatikai szempontból mégis meglehetősen szétdobta a kelet-európai országokat. Bár a költségcsökkentést az összes országban továbbra is nagyon fontos elemnek tartják a nagyvállalatok, ehhez új tényezők zárkóztak fel, és ebben jelentősebb eltérések vannak.

Romániában például nem sok minden változott, ott a költségcsökkentést tartják ma is a legfontosabb stratégiai elemnek, Szlovákiában és Görögországban viszont az ügyfélélmény növelése lett az első. Magyarország, Szerbia és Horvátország cégvezetői elsősorban az üzleti teljesítmény növelését helyezik előtérbe, Lengyelországban és Csehországban pedig érdekes módon az informatikai biztonság lett a legfontosabb fejlesztési irány.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkAzt hittük, az internetes boltok olcsóbbak, de elkezdtek összejátszaniA gépek megtanulták egymással összejátszva növelni a kereskedők profitját, a szabályozás lemaradt a technológia mögött.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Tech értékesítés felhő felmérés idc internet Kelet-Európa Oracle Olvasson tovább a kategóriában

Tech

Pletser Tamás
2024. november 10. 06:08 Tech, Vállalat

Atom- és gázenergia fogja táplálni a jövőt meghatározó technológiát

Versenyt futnak az energiaellátásért a mesterséges intelligencia fejlesztésére hatalmas összegeket költő amerikai informatikai vállalatok.

Vermes Nikolett
2024. november 2. 06:06 Tech, Vállalat

A Temu ellen derül ki igazán, mennyit érnek az új uniós szabályok

Már egy éve formálják az ágazatot az új digitális piaci szabályok, amelyeket most a kínai e-kereskedelmi behemót ellen vet be az Európai Bizottság.

Torontáli Zoltán
2024. október 10. 16:44 Élet, Tech

Úgy tiltották be az erkélynapelemeket, hogy nyitva hagytak pár kiskaput

Mi az erkély, a loggia és az előtető? Ez a kérdés kulcsa.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.