Csúcsra jár a plasztikai sebészetek forgalma, a járvány mostani időszaka több szempontból is ideális a rendelők számára. Egyrészt a tavasszal elhalasztott beavatkozásokat még most is pótolják a sebészek, másrészt sok új ügyfél is keresi mostanában őket – a személyes találkozások elmaradása és a maszkviseléssel kapcsolatos előírások miatt egy esetlegesen hegekkel járó műtétet a szokásosnál sokkal kevesebb kellemetlenséggel jár most vállalni, ráadásul sokan a videochates kameraképüket elnézve döbbennek rá, hogy változtatni szeretnének a kinézetükön a Washington Post beszámolója szerint.
Egy Cincinnatiben működő rendelő vezetője szerint a botox-kezelések és a plasztikai feltöltések iránti kereslet kilencven százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest, amit a rendelési idő megduplázásával tud kielégíteni. Az orvos szerint tízből kilenc páciens említi, hogy a Zoom használata közben érzékelte a beavatkozások szükségét. Egy másik, Beverly Hills-ben dolgozó plasztikai sebész hozzátette, hogy a webkamerázás következtében az áll és a nyak területei kerültek előtérbe, illetve korábban az emberek aligha tudhatták, hogy a saját arcuk hogyan mozog beszéd közben, mostanában azonban bőven van alkalmuk megfigyelni ezt.
A lap érdeklődésére egy New York-i orvos pedig arról számolt be, hogy a hosszabb, akár hetekig tartó procedúrákat – mint például a ráncfelvarrás – most azok is megengedhetik maguknak, akiknek a járvány előtti időszakban problémát jelentett volna a munkahelyükön a hosszú távollét. Az olyan jelentősebb baráti és családi összejövetelek, mint például az esküvők elmaradása és az utazási korlátozások miatt is sokan most érzik alkalmasnak a pillanatot a nagyobb beavatkozásokra. Az anyagi szempontok is kedveznek a plasztikai sebészeknek, sok potenciális ügyfelük az elmúlt hónapokban kevesebb pénzt költött a szokásosnál – változatlan kereset mellett -, így most többet tud fordítani a műtétekre.
Nem csak az amerikai plasztikai sebészetek érzékelnek konjunktúrát, a Washington Post-nak egy ausztrál rendelő vezetője is az üzlet felfutásáról számolt be, ami jelentős létszámbővítést is magával vont. Az Egyesült Királyságban szintén hasonló a helyzet, egy ottani sebészeten a várólista hosszúsága okozza a konfliktust – az amerikai lapnak nyilatkozó orvosok szerint előfordul, hogy a betegek némi pluszpénzt ajánlva igyekeznek előnyt szerezni az időpontkéréskor.
A jelenségből a rendelők biztosan profitálnak, kérdés ugyanakkor, hogy a páciensek hosszabb távon jól járnak-e a műtétekkel. Az operációra vállalkozók mentális jólléte és végső soron a termelékenysége is javulhat, ha elégedettebbé válnak magukkal. Pszichológusok szerint azonban ez a hatás hosszabb távon nem biztos, hogy fennmarad, helyette inkább a járványhelyzetben megélt kontrollvesztés érzésén enyhíthet.
Élet
Fontos