Hírlevél feliratkozás
Váczi István
2022. június 3. 10:07 Vállalat

Energetikai újságírói díjat kapott kollégánk

Jandó Zoltán kapta a Magyar Energiakereskedők Szövetségének (MEKSZ) 2022-es energetikai újságírói díját. A szakmai zsűri ezúttal nem emelte ki a nyertes szerző egy konkrét írását, az indoklás szerint újságírónk az energiaszektor több területéről írt magas színvonalú cikkeivel érdemelte ki a díjat.

A MEKSZ további három írást különdíjban részesített:

  • Végh Zsófia növekedés.hu-n megjelent, Ukrajna felháborodása indokolatlan című interjúját,
  • Brückner Gergelynek, a Telex újságírójának Tökéletes vihar tombol az energiapiacon: hiába a rezsiillúzió, itthon is nagy a baj a gazdaságban című piaci, ágazati elemzését, és
  • Barotányi Zoltánnak, a Magyar Narancs szerzőjének Két olaj találkozik – Mi történik a finomítókban? című cikkét.

A MEKSZ a díjjal azokat a hazai újságírókat és egyéb médiaszakembereket ismeri el, akik az áram- és a földgázpiac helyzetéről körültekintően, megfelelő szakmaisággal tájékoztatták a közvéleményt, és ezzel hozzájárultak ahhoz, hogy hiteles kép alakuljon ki a piaci folyamatokról, döntési mechanizmusokról, valamint a versenyző, de hatékonyan szabályozott piacban rejlő lehetőségekről.

Jandó Zoltán 2016 és 2019 után harmadszor nyerte el a díjat, amit korábban megkapott Nagy Gergely Miklós, a Magyar Narancs újságírója, illetve Brückner Gergely a Figyelőben és az Indexen megjelent írásaiért.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkMenteni kell a rezsicsökkentést az elszálló árak miattNagyjából háromszor annyiba kerül a piacon a villamosenergia, mint amennyit a magyar lakosság fizet érte. Százmilliárdokat kell lenyeletni a rendszerrel.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkBő egy év alatt drágult hússzorosára a gáz, de hogy fordulhatott ez elő?Az eddig olcsó gázt biztosító amerikai szállítások elmaradnak, és az oroszok sem sietnek adni. Korábban mindenki áresést várt, most már vásárolnának drágán is, de nincs mit.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkMost látszik igazán, miért nem csökkentette a kormány még jobban a rezsitTavaly lehetett volna egy újabb rezsicsökkentés, de a kormány nem lépte meg. Az akkor felhalmozott tartalék - ha van - most hatalmas szolgálatot tehet.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA boltokban és az éttermekben fogjuk megfizetni, hogy százmilliárdokat buknak a rezsin a magyar cégekAz eddig árcsökkenésre váró magyar cégek most méregdrágán kénytelenek beszerezni a gázt és a villamosenergiát. A következmény még magasabb infláció és csődhullám is lehet.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkBejövök reggel, délután hazamegyek és a kettő között 5 százalékot nőttek az árakA közvilágítást is veszélybe sodorhatja a hazai villamosenergia-piacon kialakult kaotikus helyzet, amely miatt a kereskedők nem mernek közbeszerzésen indulni.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat áram energetika földgáz újságírás Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Bucsky Péter
2024. november 13. 06:02 Közélet, Vállalat

Betonba és NER-be öntöttük az uniós pénzek jelentős részét

Ami papíron a hazai vállalatoknak szánt gazdaságfejlesztési támogatás, abból a gyakorlatban sokszor Mészáros Lőrinc vagy Szíjj László épített utat.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.