Hírlevél feliratkozás
Váczi István
2020. december 10. 14:25 Vállalat

Forintban ezermilliárdos veszteséget hozott össze a világ legnagyobb utazási irodája

Nyilvánosságra hozta a szeptemberben véget ért legutóbbi üzleti évének adatait a németországi központú TUI utazási iroda. Eszerint – döntően a koronavírus-járvány hatására – a bevétel 58 százalékkal, 7,9 milliárd euróra esett, a veszteség pedig 3,1 milliárd eurót (1100 milliárd forint) tett ki.

Az is egyértelmű, hogy a vállalat mostani üzleti évének első fele sem lesz könnyebb. Fritz Joussen vezérigazgató azonban a jövő nyárral kapcsolatban már igyekezett optimizmust sugározni, mondván, a nyaralások iránti keresletet jelentősen növeli, hogy az év elejétől elkezdődik az emberek beoltása a koronavírus ellen.

A derűlátást alátámaszthatja, hogy a nyárra szóló foglalásokból időarányosan 3 százalékkal több van, mint két éve, az árak pedig az egy évvel korábbihoz képest 14 százalékkal kerültek feljebb. A jelentős bizonytalanság miatt azonban a cég nem fogalmazott meg várakozásokat a mostani üzleti évvel kapcsolatban. 2022-re mindenesetre remélik, hogy a dolgok visszazökkennek a járvány előtti kerékvágásba – írja a Spiegel.

Ami a mostani téli időszakot illeti, a foglalások szintje 82 százalékkal alacsonyabb az egy évvel korábbihoz képest, és a kapacitásokat is nagyjából erre a szintre vágta vissza a vállalat. A kiesést csak kis mértékben kompenzálja, hogy az értékesített szolgáltatások ára 4 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest.

A világ legnagyobb, tavaly 23 millió embert vakációztató utazási irodája a koronavírus-járvány kitörése nyomán decemberig már 3 milliárd euró hitelt kapott a német államtól, múlt héten pedig egy újabb mentőcsomagról is megegyezés született. Ennek keretében az állam további 1,8 milliárd euró értékben siet a cég segítségére tőkével, hitellel és hitelgaranciával. Emellett a fő tulajdonos, az orosz Alekszej Mordasov is betesz félmilliárd eurót, amivel 36 százalékra növeli részesedését a tőzsdén jegyzett cégben, ha megkapja ehhez az engedélyt a német tőzsdefelügyelettől. (Ha nem, akkor 29,9 százalékos tulajdonos lesz.)

Ezekkel együtt a vállalat nagyjából 2,5 milliárd euró szabad forrással rendelkezik, amely a vezérigazgató szerint elegendő ahhoz, hogy átvészelje az üzlet normalizálódásáig hátralévő időszakot. A 2018/19-es üzleti évben a cég 416 millió euró nyereséget termelt.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA Thomas Cook összeomlása annak a jele, hogy a társasutazást kinyírja az internetHogyan mehet tönkre ilyen hirtelen egy 178 éve működő gigaméretű utazási iroda, amelynek 16 országban 19 millió utasa volt egy évben? A magyar Neckermann jobb helyzetben van, de a felfordulást nem ússza meg.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat állami támogatás járvány németország tui turizmus Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Hajdu Miklós
2024. november 21. 14:01 Vállalat

Éledezik az európai autópiac, de több ezer ember állását ez már nem menti meg

Az e-autók iránti kereslet továbbra is hanyatlik, de összességében kicsit erősödött az uniós autópiac októberben. A Volkswagennél és a Fordnál így is leépítések jönnek.

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 21. 10:31 Adat, Közélet

Fogy a levegő a jövő évi magyar gazdasági növekedés körül

1,8 és 2,2 százalékos növekedési előrejelzés is megjelent az elmúlt egy hétben, aligha lesz így ebből uniós szinten is kiemelkedő gazdasági teljesítmény.

Jandó Zoltán
2024. november 21. 06:04 Közélet

Újabb nagy ingatlant vett a Balatonnál a csopakiakkal hadakozó kormányközeli üzletember

Egyetlen cég tett ajánlatot azon az árverésen, amelyet a nemzeti vagyonkezelő a csopaki honvédségi üdülő értékesítésére írt ki. A vevőt már ismerik a helyiek.

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.