Hírlevél feliratkozás
Váczi István
2020. július 28. 10:35 Vállalat

Végső esetben a temetés költségeibe is beszáll egy légitársaság, ha valaki utazás közben lett koronavírusos

Kétségbeesetten próbálja visszacsábítani gépeire az embereket a dubaji székhelyű Emirates légitársaság: a jegyvásárlással valamennyi utasa egy elég széles körű biztosításhoz jut koronavírus-fertőzés esetére.

Mint a társaság közleményéből kiderül, a már hatályba is lépett, október végéig érvényes intézkedés mindenkire vonatkozik, akit az utazása során diagnosztizálnak koronavírussal. (A hazatérés utáni időszakra már nem vonatkozik.) Azaz senkinek sem kell bizonyítania, hogy a fedélzeten fertőződött meg, ami nyilván lehetetlen is lenne.

A biztosításnak köszönhetően, ha valaki karanténba kerül egy szállodában, akkor napi száz eurót kap az Emirates-től két hétig – amennyi ideig a karantén tartani szokott. Ha orvosi kezelésre van szükség, akkor azt a légitársaság 150 ezer euróig (52 millió forint) állja. Bár a vállalat a közleményébe érthető okokból nem írta bele, de a BBC cikkéből az is kiderül, hogy ha bekövetkezik a legrosszabb, akkor 1500 eurót fizet a cég a temetés költségeinek a fedezésére. Igaz, a holttest hazaszállításának akár több milliós költsége ebbe biztosan nem fér bele, az utasbiztosítások azonban erre szinte mindig kiterjednek.

Bár hasonló megoldás a fapadosok költségszintjére nem fér bele, de valószínűleg így is sok versenytárs figyeli, hogyan reagálnak az utasok. Ha a biztosítás érzékelhetően növelné az utasszámot az Emirates-nél, valószínűleg más hálózatos légitársaságok is kínálnak majd hasonlót.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkVége a legnagyobb utasszállító repülőnek, az Airbus befejezi az A380-as gyártásátAz utolsó szöget az Emirates légitársaság ütötte az utasok által egyébként közkedvelt típus koporsójába.

A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség szerint idén az ágazat bevétele megfeleződik tavalyhoz képest, így olyan veszteségek érik a légitársaságokat, mint soha korábban. Az Emirates elnöke pár hete arról beszélt, hogy a korábban 60 ezer fős állomány tizedét már elbocsátották, de valószínűleg meg kell válniuk további háromezer embertől is.

Ez az arány nem számít kiugrónak az ágazatban, így nem a különlegesen szorongatott helyzet, hanem inkább amiatt lépte meg az említett intézkedést az Emirates, mert tulajdonosának, Dubajnak nagyon fontos lenne gazdaságilag, hogy mielőbb újrainduljon a turizmus. A céges közleménynek is van olyan része, amely arra hívja fel a figyelmet, hogy Dubaj ismét nyitva áll a turisták és az üzletemberek előtt.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA világ legnagyobb utasszállító repülője is járvány áldozataÉvek óta rossz idők járnak már az Airbus A380-as típusára, de a koronavírus-járvány tovább ritkítja a flottát.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat dubaj Emirates koronavírus repülőjegy Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Bucsky Péter
2024. november 13. 06:02 Közélet, Vállalat

Betonba és NER-be öntöttük az uniós pénzek jelentős részét

Ami papíron a hazai vállalatoknak szánt gazdaságfejlesztési támogatás, abból a gyakorlatban sokszor Mészáros Lőrinc vagy Szíjj László épített utat.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.