Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2020. március 2. 13:42 Vállalat, Világ

Legalább 80 ezer ujgurt vittek dolgozni olyan kínai üzemekbe, amelyek nagy nyugati márkáknak is gyártanak

Az ausztrál kormány által alapított, de függetlenül működő kutatóközpont, az Australian Strategic Policy Institute (ASPI) jelentette, hogy adatai szerint a kínai kormány legalább 80 ezer ujgurt helyezett át a Hszincsiang-Ujgur Autonóm területről bizonyos termelőüzemekbe.

Az ASPI 27 olyan kínai üzemet azonosított be, ahol az átköltöztetett ujgurok dolgoznak, és azt állítja, hogy sokan az átnevelő táborokból kerültek a gyárakba. A létesítmények olyan termékeket gyártanak, amelyeket közvetve 83 nagy globális márka használ, a tanulmány szerint például az Apple, a BMW, a Huawei, a Gap, a Nike, a Samsung, a Sony és a Volkswagen.

Az érintett cégek azt hangsúlyozzák, hogy a közvetlen beszállítók körében mindent megtesznek az etikus foglalkoztatás betartása érdekében, de a kérdéses gyárak nem tartoznak ebbe a körbe.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkValamit nagyon szeretne a magyar kormány Kínától. De vajon mit?Minden keleti nyitásról szóló retorika ellenére Magyarország sokkal kevésbé tudta növelni a Kínába irányuló kivitelét, mint a többi uniós ország. A kormány mégsem ezen próbál javítani.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkA kazah puszta közepén épül a világ legnagyobb infrastrukturális beruházásaKína oda tervezi a világ legnagyobb szárazföldi kikötőjét, ami a világon a legmesszebb van a tengertől. Egy 100 ezres várost már fel is húztak a semmibe.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Vállalat Világ áthelyezés beszállítók gyár Kína ujgur Olvasson tovább a kategóriában

Vállalat

Torontáli Zoltán
2024. november 20. 11:01 Közélet, Vállalat

Gyenge lehet a rajt az egymilliós átlagbérhez igazodó minimálbér felé

A tárgyalóasztalon jelenleg fekvő számokkal nehezen lennének elérhetők a kormány nagy tervei.

Jandó Zoltán
2024. november 14. 06:01 Pénz, Vállalat

Atlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó biznisz

Világszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.

Bucsky Péter
2024. november 13. 06:02 Közélet, Vállalat

Betonba és NER-be öntöttük az uniós pénzek jelentős részét

Ami papíron a hazai vállalatoknak szánt gazdaságfejlesztési támogatás, abból a gyakorlatban sokszor Mészáros Lőrinc vagy Szíjj László épített utat.

Fontos

Stubnya Bence
2024. november 20. 14:03 Adat, Pénz

A Magyar Telekom akciózott akkorát, hogy levitte a teljes inflációt

Akkora áresést okozott a Telekom tévés-streaminges akciója a KSH módszertana szerint a szolgáltatásoknál, amekkorára 1992 óta nem volt példa.

Bucsky Péter
2024. november 20. 06:03 Közélet

Addig reformálta a kormány a MÁV-ot, hogy közel került az ingyenesség

A csökkenő utasbevételek miatt már csak évi 26 milliárd forintjába kerülne az államnak, hogy mindenki ingyen vonatozhasson az országban.

Torontáli Zoltán
2024. november 19. 14:03 Élet, Közélet

Alig érezné meg a gazdaság, ha december 24. piros betűs ünnep lenne

Az első évben körülbelül az egy napra eső GDP 20 százaléka esne ki, utána talán annyi sem, vagyis a lépésnek csekély gazdasági következménye lenne.