Hírlevél feliratkozás
László Pál
2021. július 19. 09:16 Podcast, Támogatói tartalom

Olyan cégekkel versenyzünk, amelyeket 5-10 éve alapítottak, de lehet, hogy 5 év múlva már nem lesznek itt

A Siemens már 135 éve van jelen Magyarországon, és mindig a villamosenergia, a villamosság és az automatizálás, az informatika fejlődésében látta a jövőt. Ma olyan cégekkel versenyzünk, amelyeket 5-10 éve alapítottak, és akár nagyobbak is, mint a Siemens, de lehet, hogy 5 év múlva már nem lesznek itt – mondta Jeránek Tamás, a Siemens Zrt. frissen kinevezett elnök-vezérigazgatója a G7 podcastban.

A beszélgetés bármely podcast-lejátszóban és ide kattintva hallgatható meg:

Ma már a Siemens inkább high-tech cég, mint ipari konglomerátum. A fogyasztók által leginkább ismert, Siemens márkájú háztartásigép-üzletága például már nincs meg, viszont a nagy felhasználóknál, autóipari, gyógyszeripari cégeknél, kereskedelmi épületekben, erőművekben, gyárakban megtalálhatók a Siemens rendszerei.

Az ipar 4.0 egy többlépcsős folyamat. Sok cég még az adatok begyűjtésénél tart, de még nem nagyon tud velük mit kezdeni. Ma az adatok nagyon kis részét használjuk csak, 1-2 százalékát – ezért lenne fontos big data helyett smart datáról beszélni, hogy azokat az adatokat gyűjtsük, amiket tényleg szeretnénk és tudunk használni – mondta Jeránek Tamás. Másoknál megvan már az adatvizualizáció: napra vagy akár másodpercre lebontva látható például az üzem energiafogyasztása vagy a legyártott termékek száma. A jövőben majd visszanyúlunk a rendszerbe, és elkezdjük irányítani, változtatni a termelést akár távolról is, ezután pedig már az a fokozat jön, hogy magára hagyhatjuk a gyártást, és a mesterséges intelligencia segítségével annyira elő tudjuk készíteni a gyártást, hogy rá lehet bízni a termelést a rendszerre.

A Siemens szoftverek egyik kulcsa a szimuláció: ez a megoldás jóval olcsóbb és gyorsabb a termékek tesztelésére – elég, ha egy autó töréstesztjére gondolunk. A szoftver képes arra is, hogy megmutassa a termék gyenge pontjait, amin változtatni kell, sőt, egész gyártósorokat is lehet szimulálni vele. A kulcs a digitális és valódi világ összekapcsolása- fejtette ki a vezérigazgató.

A podcast megjelenését a Siemens Zrt. támogatta.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Podcast Támogatói tartalom ipar 4.0 podcast Siemens Olvasson tovább a kategóriában

Podcast

László Pál
2024. december 7. 21:44 Podcast, Támogatói tartalom

Csökkent a digitális fizetési tudásindex, de az infrastruktúra tovább fejlődött

Magasabbra is került a léc, amit meg kell ugrani, ezért csökkenhetett az idei pontszám.

Bucsky Péter
2024. december 7. 21:43 Podcast

Az osztrák fizetést könnyebb elérni, mint az osztrák boldogságot

Friss kutatási eredmények szerint az ausztriai magyarok boldogabbak a magyarországi átlagnál, de nem érik el az osztrák átlagot.

László Pál
2024. december 4. 11:40 Podcast, Támogatói tartalom

Keresik a fenntartható irodaépületeket a cégek, de a magasabb bérleti díjakat inkább megúsznák

Az új fejlesztéseket már közel karbonsemleges technológiával tervezik, de ennek megvan az ára.

Fontos

Torontáli Zoltán
2024. december 10. 13:32 Élet, Közélet

Nehezen találnak gazdára az energetikai ingyenmilliók, és ez mindannyiunknak sokba kerül

Már nem rohannak a háztartások úgy a támogatásokért, mint régebben.

Jandó Zoltán
2024. december 10. 06:02 Pénz, Vállalat

Kiszűrhetné az ezermilliárdos csalásokat a kormány, de nem akarja

Könnyen el lehetne érni, hogy ne történjenek a brazil kötvényes cégek sztorijához hasonló ügyek, de a kormány nem ebbe az irányba indult el.

Jandó Zoltán
2024. december 9. 13:26 Adat

Külföldre megy a gáz a magyar tárolókból, ezért apad rohamosan a készletszint

Bár a tavalyinál és a tavaly előttinél kedvezőtlenebb időjárás is szerepet játszik abban, hogy gyorsan fogy a gáz a magyar tárolókból, messze nem ez a fő ok.