A magyarok negyven százaléka dolgozik olyan munkabeosztásban, ami megnehezíti a szociális életét
Magyarországon a munkavállalók 37 százaléka dolgozott “antiszociális” munkaidőben 2021-ben, tehát úgy, hogy például éjszaka vagy hétvégén is dolgoznia kellett, vagy úgy, hogy a munkaideje hetente vagy havonta folyamatosan változó beosztás szerint szerveződött (az adatok kattintva böngészhetőek).
Az uniós átlag 32 százalék volt, az EU-ban a legtöbb embert Máltán, Görögországban és Cipruson érinti ez a jelenség, a legkevesebb embert pedig Svédországban, Finnországban és Dániában.
Az elmúlt években egyes szolgáltató szektorok átalakulásának és új, nagyobb rugalmasságot igénylő munkaszervezés terjedésének hatására nőtt az ilyen munkaidőben dolgozók aránya – derül ki a Eurofound kutatóintézet jelentéséből.
Miközben továbbra is szenved a hazai építőipar, nagyot ugrott a megrendelésállomány két állami óriásprojektnek köszönhetően, amelyeket a Duna Aszfalt nyert el.
Míg az utóbbi években a nyugdíjasok hitelezték az államot a novemberi visszamenőleges emelésig, idén nőhet a juttatások reálértéke, mert 6 százalék alatt marad az infláció.
Nem tudnak mit kezdeni a mélyben lévő acélárakkal, a Dunai Vasműben lényegében csak állagmegóvás történik, akárcsak a tulajdonos más közép-európai üzemeiben.