Hírlevél feliratkozás
Torontáli Zoltán
2021. február 2. 14:30 Tech

Kelet-Európa nagy cégei a járványban tényleg rárohantak az internetre

Tavaly nyáron a kelet-európai nagyvállalatok 13 százaléka mondta azt, hogy a bevételének több mint 20 százalékát várja digitális értékesítési csatornából, ám idén év végére ez az arány várhatóan 47 százalékra emelkedik – ez derült ki az IDC piackutató és a világ egyik vezető informatikai cége, az Oracle közös régiós felméréséből.

Roman Biller, az Oracle értékesítési alelnöke egy sajtóbeszélgetésen nem győzte hangsúlyozni, hogy ehhez mekkora fejlesztésekre van szükség, nemcsak a vállalatoknál, hanem az őket kiszolgáló szolgáltatásoknál is. Ha majdnem minden második nagyvállalat legalább 20 százalékos árbevétel-arányos digitális értékesítést tervez, az olyan mértékű keresletnövekedést okoz a régióban, amely szinte példátlan.

Ahogy mondta, a járvány különösen a felhőalapú szolgáltatások iránti keresletet ugrasztotta meg, ám amint az egyébként is sejthető, nagy technológiai újításokról nincs szó, a pandémia hatása sokkal inkább csak az, hogy nagyon felgyorsította az egyébként is tervezett változások ütemét.

Egyre érdekesebb egyébként a globálisan dolgozó IDC adatait abból a szempontból nézni, hogy a nagyvállalati felméréseknél a cégvezetői válaszok arányai ma már alig mutatnak eltérést Nyugat- és Kelet-Európa között. Sok szempontból mintha már szinte semmi különbség nem lenne a keleti és a nyugati cégvezetők véleménye és céges informatikai fejlesztési tervei között.

A járvány viszont egy bizonyos informatikai szempontból mégis meglehetősen szétdobta a kelet-európai országokat. Bár a költségcsökkentést az összes országban továbbra is nagyon fontos elemnek tartják a nagyvállalatok, ehhez új tényezők zárkóztak fel, és ebben jelentősebb eltérések vannak.

Romániában például nem sok minden változott, ott a költségcsökkentést tartják ma is a legfontosabb stratégiai elemnek, Szlovákiában és Görögországban viszont az ügyfélélmény növelése lett az első. Magyarország, Szerbia és Horvátország cégvezetői elsősorban az üzleti teljesítmény növelését helyezik előtérbe, Lengyelországban és Csehországban pedig érdekes módon az informatikai biztonság lett a legfontosabb fejlesztési irány.

Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkAzt hittük, az internetes boltok olcsóbbak, de elkezdtek összejátszaniA gépek megtanulták egymással összejátszva növelni a kereskedők profitját, a szabályozás lemaradt a technológia mögött.

G7 támogató leszek! Egyszeri támogatás / Előfizetés

Tech értékesítés felhő felmérés idc internet Kelet-Európa Oracle Olvasson tovább a kategóriában

Tech

Torontáli Zoltán
2025. április 1. 14:51 Tech, Vállalat

Jöhetnek a pénztárgépek, amelyek már csak kérésre adnak papíros nyugtát

Az online pénztárgépet 2028 közepéig minden kereskedőnek e-pénztárgépre kell majd cserélnie, ezek már csak külön kérésre fogják kinyomtatni a nyugtát és az áfás számlát.

Torontáli Zoltán
2025. március 3. 06:01 Tech, Vállalat

Világító kutyanyakörvektől jutott milliárdos regionális webshopig három magyar testvér

A pendrive, a longboard és a rovartelep nem jött be, a kutyatáp viszont nagyon, ez a Vargyas testvérek tanulságos útja a nullától az egymilliárdig.

Vámosi Ágoston
2025. február 15. 17:41 Tech

Magyarországon alig ismert márkák hajtják a világ okostelefon-piacát

Az Apple és a Samsung egyaránt visszaesett, a hasító kínai márkáknak köszönhetően azonban tavaly újra nőttek az eladások.

Fontos

Stubnya Bence Torontáli Zoltán
2025. április 3. 17:00 Élet, Közélet

A köztéri ivás lett a kocsmák fő versenytársa, és ezen nem segít a kocsmaprogram

Egyre gyakoribb, hogy a lakossági panaszok miatt az önkormányzatok fellépnek a boltok előtti italfogyasztás ellen, de egy dohányboltnak már nem lehet megtiltani, hogy éjszakai szeszforrás legyen.

Vámosi Ágoston
2025. április 3. 15:42 Közélet

Magyarország és Szlovákia járhat a legrosszabbul a Trump-vámokkal

A német autóipari ellátási lánc tagjai egymást rántják magukkal a mélybe az Egyesült Államok által bevezetett vámok után. A magyar kivitel 8 százalékát adó győri Audi motorok és autók exportja miatt is érintett.

Jandó Zoltán Váczi István
2025. április 3. 06:01 Közélet, Világ

Nagyon veszélyes vizekre tévedt a KSH a hamisnak tűnő szegénységi adatokkal

Manipulálhatták az elmúlt években a hazai szegénységi mutatókat, ez pedig megrengetheti a hivatalos hazai statisztikákba vetett, eddig is törékeny bizalmat.