Törölte a brazil kötvényes cégek év elején bejegyzett több ezer milliárdos tőkeemelését a cégbíróság, és rendelkezett arról, hogy állítsák vissza a tőkeemelésről szóló döntést megelőző állapotot.
- A lépésre nem azért került sor, mert a vagyon nem létezik, hanem mert a bíróság szerint a vállalatok működése már az ezermilliárdok megjelenése előtt törvénysértő volt. A végeredmény azonban ugyanaz: már papíron sem érnek ezermilliárdokat a kötvényes cégek.
Előzmények: augusztus végén írtunk arról a két vállalatról, amelyekbe 2023 végén papíron 13500 milliárd forintos vagyont pakolt tulajdonosuk. Ez az éves hazai GDP nagyjából ötöde, a Mol piaci értékének hétszerese, és több, mint amennyi pénze a száz leggazdagabb magyarnak együttesen van.
- Bemutattuk azt is, hogy legalább egy elég súlyosnak tűnő hibára egész biztosan szükség volt ahhoz, hogy a cégjogi akciók átcsússzanak a hazai cégbírósági rendszeren.
- A vállalatok mögött saját beszámolóik szerint brazil államkötvények voltak. Az egyik ilyen értékpapír dokumentációja a G7-hez is eljutott. Az iratokról kikértük a brazil hatóságok véleményét, amely szerint azok egyértelműen hamisak.
- Később azt is megírtuk, hogy a kötvényes cégek esete nem egyedi. Egész iparág épült ki dél-amerikai állampapírok hamisítására, és Magyarországon is tucatjával próbálnak ugyanilyen, papíron ezermilliárdokat érő kötvényeket hasznosítani.
Alulnézet: a cégek tulajdonosa a G7-nek korábban azt írta, hogy a vállalatoknál vizsgálatot folytat az adóhatóság. Most kiderült, hogy a NAV mellett a cégbíróság is lépett: törvényességi felügyeleti eljárást indítottak mind a két társaságnál.
- A bíróság bő két héttel az első, témában megjelent cikkünk publikálását követően, szeptember közepén szólította fel a cégeket arra, hogy igazolják törvényes működésüket*Egészen pontosan azt kérte a bíróság a cégektől: igazolják, „hogy a jegyzett tőke felemeléséről szóló határozat meghozatalát megelőzően, … az egyedüli részvényes értékpapírszámláján a társaság törzstőkéje jóváírásra került, a központi értéktár, a KELER Zrt. a dematerializált részvények megkeletkeztetéséről határozott”.. A bíróság felhívására azonban egyik érintett cég sem reagált.
Mit mondanak ők? A cégbíróság első ránézésre érdekes módon nem magát a tőkeemelést, illetve a mögötte álló vagyont vizsgálta, hanem a tőkeemelés előtti állapotot.
- A törvényességi felügyeleti eljárás során arra jutottak, hogy már a hihetetlen vagyon megjelenése előtt is törvénysértő volt a cégek működése, mivel a társaságok „részvényeinek előállítása (keletkeztetése) nem történt meg”.
- Részvények hiányában pedig a cégek tulajdonosa sem gyakorolhatta volna részvényesi jogait. Így viszont a tőkeemelésről hozott határozatai, illetve egyéb döntései egyszerűen nem érvényesek.
- A bíróság a tőkeemelésről szóló alapítói határozatokat emiatt megsemmisítette, és elrendelte a korábban bejegyzett adatok (így a több ezer milliárdos tőke) törlését. Emellett az eljárások 100 ezer forintos költségének megtérítésére is kötelezték a cégeket.
Mi várható? A cégbírósági mostani határozatával valószínűleg még nem zárult le a kötvényes cégekkel szemben indított eljárások sora.
- Sőt, a NAV már futó vizsgálata mellett további eljárások is indulhatnak. A brazil államkincstár például azt javasolta a magyar hatóságoknak, hogy kérjék a brazil kormány együttműködését, mivel ez lehetővé tenné a közös fellépést és a csalási kísérletekben részt vevők felelősségre vonását.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkEgy rejtélyes magyar vállalkozó papíron tizenötször gazdagabb Mészáros LőrincnélZsebből megvehetné a Molt vagy az OTP-t, ha valóban annyi pénz van a cégeiben, mint ami az ügyvéd által is ellenjegyzett iratokból látszik.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkHírhedt bűnbanda gyárthatta a hatezer milliárdos magyar cég brazil kötvényétElőkerült egy olyan dokumentumcsomag T. János György nevével, amelyhez hasonlóakat korábban egy kötvényhamisításban, gyémánt- és adócsalásban utazó brazil bűnbanda használt.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkMagyarországi nyugdíjas kezeli egy brazil gyártulajdonos kamu dollár milliárdjaitEgész iparág épült ki dél-amerikai állampapírok hamisítására, és hazánk aktív terepe lett a hasznosításukra irányuló biznisznek.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkHogyan kerülhet egy címeres papírra több ezer milliárd forint, ha nem is létezik a pénz?Elég sok embernek kellett félrenéznie, hogy T. János György meghekkelhesse a rendszert ezermilliárdos, brazil kötvényes cégeivel.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkValódi pénzgyárat indíthatott volna be a magyar vállalkozó hamis brazil kötvényeAlkalmas lehet a hamis kötvény kvázi tisztára mosására, ha valaki úgy viszi be egy cégbe, ahogy azt a papíron ezermilliárdokat érő brazil állampapírral tették.
Kapcsolódó cikkKapcsolódó cikkAtlantiszi pénzt forgató csalók terepe az ezermilliárdos magyar cégeket duzzasztó bizniszVilágszerte pénzügyi csalók repültek rá a 70-es években kibocsátott brazil nemzeti kincstárjegyekre, és igyekeznek pénzt csinálni belőlük.
G7 támogató leszek!
Egyszeri támogatás / Előfizetés
Vállalat brazil államkötvény Brazília ezermilliárd hamis kötvény Olvasson tovább a kategóriában